Trzykrotka to roślina, którą pokochasz. Poznaj tajniki jej uprawy i zamień parapet w zaczarowany las

Trzykrotka to piękna i popularna roślina, która pokochasz. Może stanowić ozdobę zarówno pomieszczeń, jak i tarasów czy balkonów. Jak sprawić, aby trzykrotka czuła się dobrze i cieszyła nas pełnią swoich uroków? Skuś się na trzykrotkę i zamień swój parapet w zaczarowany las!

Najbardziej rozpoznawalną cechą trzykrotki są jej liście. Roślina wypuszcza długie, płożące pędy, które mogą sięgać nawet metra długości. Liście trzykrotki są zielone lub szarozielone z podłużnymi pasami w barwie srebrzystej, a od spodu buraczkowej. Przy odrobinie szczęścia, po odpowiedniej adaptacji, trzykrotka może również zakwitnąć, a jej kwiaty są wówczas różowe. Jakie warunki musimy jej zapewnić dla najlepszego rozwoju?

Zobacz wideo Wyjątkowe rośliny, wyjątkowe potrzeby. Jak zadbać o monsterę, hiacynty, wrzosy i kaktusa?

Interesuje cię uprawa roślin doniczkowych? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Trzykrotka. Ta roślina sprawi, że twój parapet zamieni się w zaczarowany las

Ze względu na płożące pędy trzykrotki, roślina ta świetnie prezentuje się w wiszących donicach i dobrze się też w nich czuje. Pamiętaj jednak, że jej stanowisko musi być jasne, ale nie bezpośrednio nasłonecznione. Ponadto trzykrotka nie lubi przeciągów. Trzykrotka będzie rosła niemal w każdej glebie, ale najlepszym wyborem będzie podłoże dla kwiatów doniczkowych z dodatkiem kompostu. Nawóz stosujemy także dodatkowo raz w tygodniu.

Trzykrotka i jej zapotrzebowanie na wodę. Co ile dni podlewać trzykrotkę?

Trzykrotka powinna być podlewana regularnie, choć najlepiej jest kontrolować to poprzez sprawdzanie górnej warstwy podłoża. Jeśli jest ono suche, roślinę należy podlać. Co więcej, trzykrotka preferuje podlewanie obfite. Wtedy też można wykonywać tę czynność rzadziej. Pamiętaj, że w doniczce trzykrotki powinien być umieszczony drenaż, a nadmiar wody należy każdorazowo usunąć z podstawki po podlewaniu.

Pielęgnacja trzykrotki na dłuższą metę. O czym jeszcze warto pamiętać?

Jeśli twoja trzykrotka wymaga przesadzenia, ważne jest, aby wstrzymać się z tym zabiegiem do wiosny. Jest to szczególnie istotne w przypadku dużych okazów rośliny. Przy tej okazji można również skrócić pędy trzykrotki, co powinno odświeżyć wygląd rośliny i pobudzić ją do nowego wzrostu.

Więcej o: