Zamiast smarować nim kanapkę nałóż na prezent. Uniknij uciążliwego drapania i Świątecznej wpadki

Święta coraz bliżej, nadszedł czas pakowania prezentów. Papier i torebki wybrane, taśma klejąca w gotowości a etykiety już podpisane. Jedyne co pozostało to zdjąć cenę i gotowe. Niestety nie jest to takie proste. Uciążliwe drapanie, skrobanie i zamalowywanie odejdzie do przeszłości z tym trikiem.

Zdawać by się mogło, że zdjęcie naklejki z prezentu to żadna filozofia. Jednak w praktyce często wygląda to inaczej. Zdrapywanie paznokciami, później innymi dostępnymi rzeczami a na końcu próby zamalowywania kończą się co najwyżej nieestetycznie poodrywaną etykietą i wciąż widocznymi na niej napisami zamiast czystym prezentem. Jak więc skutecznie się jej pozbyć?

Zobacz wideo "Dzika noc" - Dawid Harbour jako Mikołaj, który zamiast rozdawać prezenty, staje do walki ze złoczyńcami [ZWIASTUN]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Prosty sposób Marthy Stewart na zerwanie etykiety. Wystarczy ją podgrzać

Łatwy i szybki sposób na pozbycie się naklejki z nowych przedmiotów? Jak najbardziej, wystarczy chwycić za suszarkę do włosów. Martha Stewart, amerykańska guru prowadzenia domu, podzieliła się ciekawym i naprawdę banalnie prostym sposobem. Jedyne co musisz zrobić to na chwilę skierować strumień ciepłego powietrza na naklejkę, dzięki czemu klej zmięknie, a uciążliwy kawałek papieru łatwo się odklei. Metoda zadziała na przedmioty wykonane z różnych materiałów, niezależnie od tego, czy są metalowe, drewniane czy plastikowe.

 

Monstera deliciosa pielęgnacja. Zapewnij jej odpowiednie warunki, a będzie wysoka i bujna (zdjęcie ilustracyjne) Monstera: kwiat, który może być niebezpieczny. Dlaczego?

Pozostałości kleju po naklejkach? Masło na ratunek

Wszelkiego rodzaju kleje po naklejkach skutecznie usunie masło, dzięki zawartemu w nim tłuszczu. Świetnie sprawdzi się również olej spożywczy, majonez czy oliwka do ciała. Te tłuszcze są bezpieczne dla różnych rodzajów powierzchni w tym plastiku i lakierowanych. Wyjątkiem są oczywiście tkaniny, tapicerka i drewno, na których pozostaną tłuste plamy. Masło należy nałożyć na klej bądź na papierową naklejkę i odczekać około pół godziny, a następnie zmyć ciepłą wodą lub zdrapać za pomocą paznokcia. Tłuszcz w tym czasie wnika w strukturę naklejki i odspaja klej.

5 rzeczy, o których często zapominamy w święta 5 rzeczy, o których często zapominamy w święta

Więcej o: