O tej ukrytej funkcji lampek choinkowych prawie nikt nie wie! Może w mig naprawić świąteczny nastrój

Lampki są jednym z podstawowych elementów dekoracji choinkowych, które pojawiają się w prawie każdym domu. Kupując je w zestawie znajduje się jeden element, który pełni bardzo ważną funkcję, o której wiele osób nie ma pojęcia. Jaka jest ukryta funkcja lampek choinkowych?

Święta Bożego Narodzenia są już za pasem. Powoli w prawie wszystkich domach, ubierane są choinki. Żywa czy sztuczna zawsze wywołuje ogromną radość wśród domowników, którzy wspólnie ją dekorują. A każde ubieranie choinki zaczyna się od lampek. W prawie każdym zestawie jest dołączona do nich czerwona żarówka, nie jest to zapasówka, więc do czego służy?

Zobacz wideo Świąteczne bombki na choinkę. Jak wykonać je w domu?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jeśli nie zapasowa to po co? Ukryta funkcja lampek choinkowych

 Niezależnie od zakupionego koloru lampek prawie każdy zestaw zawiera w pudełku dodatkową, czerwoną żarówkę. Większość ją ignoruje i zostawia w pudełku, żeby po chwili zapomnieć, że w ogóle tam była. Okazuje się, że dodatkowa lampka może sprawić, że cały zestaw zacznie migać. Wystarczy wymienić jedną lampkę na tę czerwoną. Ten przydatny patent sprawdza się w szczególności,  gdy światełka nie są wyposażone w specjalny guzik lub pilot, który reguluje intensywność świecenia. Zastosowanie żarówki przetestowała TikTokerka @VizNelly, która w opublikowanym na platformie filmiku pokazała dokładnie, co należy zrobić. Nagranie doczekało się już 1,7 mln polubień.

 Święta na tip top. Wszystko sprawdzone wcześniej

Przy zakupie nowych lampek choinkowych, mamy do wyboru najróżniejsze kształty i kolory. Jedni wolą wielobarwne światełka, kiedy inni obstają przy klasycznych białych. Dobrze zachowane lampki powinny służyć wiele lat, jednak zanim przystroimy nimi choinkę, lepiej sprawdzić, czy wciąż działają. Jeśli zgodnie z tradycją ubierasz choinkę dopiero w Wigilijny poranek, działanie światełek lepiej sprawdzić wcześniej. Jeśli okaże się, że twój zestaw odmawia posłuszeństwa, będzie więcej czasu, by na spokojnie kupić nowy.

Więcej o: