Zwykle jesz ją na śniadanie, a tym razem wyczyści zamszowe buty. Sprawi, że będą jak nowe!

Zamszowe buty są znane nie tylko z tego, że świetnie wyglądają na nogach, ale też łatwo je ubrudzić. Odpowiednia pielęgnacja tego typu obuwia jest bardzo ważna, dlatego warto sięgnąć po różne sprawdzone sposoby. Jednym z nich jest...skórka od chleba!

Zamsz to delikatna skóra, którą można łatwo zniszczyć. Buty z tego materiału są bardzo popularne, ale szybko ulegają zabrudzeniom. Należy regularnie je czyścić, by móc cieszyć się z modnej stylizacji na długo. Nie trzeba jednak inwestować w specjalne środki do zamszu. W pielęgnacji pomogą ci produkty, które znajdziesz w swoim domu. Niektóre mogą cię bardzo zaskoczyć.

Zobacz wideo Jak chronić psie łapki? Jak wyczyścić swoje buty? Myki dla fanów zimowego spacerowania

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak usunąć brud z zamszowych butów? Zastosowanie tego produktu cię zaskoczy

Do czyszczenia zamszowych butów na pewno znajdziesz specjalne środki w sklepach, jednak przy lżejszych zabrudzeniach możesz użyć domowych sposobów. Z tym rodzajem obuwia świetnie poradzi sobie skórka chleba. Odkrój skórkę i pocieraj buty jej wewnętrzną stroną. Ważne, by nie był to świeży i wilgotny chleb. Najlepiej nada się taki sprzed kilku dni. Jeśli nie chcesz marnować jedzenia, możesz użyć gumki do ścierania. Przecieraj nią buty, a brud zejdzie tak jak w przypadku chleba.

Jak wyczyścić zamszowe buty? Pomoże ci w tym popularny kosmetyk

Płyn micelarny nie tylko zmywa makijaż, ale też usunie zabrudzenia z naszego obuwia. Wylej niewielką ilość płynu na wacik lub ściereczkę i przetrzyj nią zamsz. W ten sposób wyczyścisz i odświeżysz swoje buty. Jeśli nie masz w domu tego kosmetyku, możesz użyć octu. Wlej do szklanki ocet i wodę w proporcji 50:50, zanurz w wywarze ściereczkę i delikatnie przetrzyj buty. Tym sposobem usuniesz z nich m.in. sól, którą w zimie posypuje się chodnik.

W jaki sposób wysuszyć zamszowe buty? Nie popełniaj takiego błędu

Przed usunięciem brudu warto wystawić obuwie na działanie gorącej pary. Zagotuj wodę w garnku i czyść nad nim zamszowe akcesoria. Ciepła para zmiękczy brud, który szybciej zejdzie. Zostaw buty do wyschnięcia. Pamiętaj, by nie kłaść ich na rozgrzany kaloryfer czy bezpośrednie słońce. Mogą pojawić się plamy, których nie usuniesz z obuwia.

Więcej o: