W Zakopanem pojawiły się tajemnicze słupy światła. Te intrygujące zdjęcia podbijają sieć

Tajemnicze i rzadko spotykane zjawisko miało niedawno miejsce w tatrach. Ogromne świetlne słupy pojawiły się 18 grudnia 2022 w Zakopanem, w rejonie Olczy. Czym było niezwykłe zjawisko i jak do niego doszło? Próbujemy rozwikłać niecodzienną zagadkę. Zobacz koniecznie!

W Zakopanem zaobserwowano interesujące i bardzo nietypowe zjawisko. Na skutek mrozu i obecności w atmosferze dużej ilości kryształków lodu powstało złudzenie optyczne przypominające słupy ognia, które spłynęły z nieba na ziemie. Jak do tego doszło i czym był enigmatyczny fenomen świetlny.

Zobacz wideo

 Więcej porad i artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Tajemniczy słup świetlny w Zakopanem. Czym było niesamowite zjawisko?

18 grudnia 2022 w Zakopanem temperatura sięgała -15 C. Nagle na niebie pojawiły się tajemnicze świecące kolumny. Wielkie słupy świetlne wystrzeliły wprost z nieba na Ziemie i wzbudziły niemałe zainteresowanie zarówno wśród miejscowych, jak i turystów.

Świecące kolumny pojawiły się we wschodniej części Zakopanego - Olczy. Niemal natychmiast w sieci pojawiły się zdjęcia dziwnego fenomenu.

Słupy świetlne nad Zakopanem. Internauci zachwyceni niezwykłym zjawiskiem na niebie

Słup świetlny to zjawisko optyczne, które powstaje w wyniku odbicia światła nisko położonego słońca od poziomych powierzchni kryształów lodu. Najczęściej pojawiają się przed wschodem lub tuż po zachodzie przy bardzo niskiej temperaturze i wysokim ciśnieniu atmosferycznym. Słupy, które przypominają świetliste kolumny, najczęściej tworzą połączenie nieba z ziemią.

Niezwykle ciekawe zjawisko optyczne zaintrygowało wiele osób, a jego zdjęcia szybko trafiły do sieci.

W bardzo podobny sposób można wyjaśnić tworzenie się aureol i pierścieni wokół lamp. Zjawiska są związane z rozpraszaniem się światła na płatkach śniegu, kropelkach mgły lub cząsteczkach pyłu w powietrzu.

Więcej o: