Jak prać kurtkę puchową? Wrzuć kilka sztuk do prania, a będzie jak prosto ze sklepu

Pranie kurtki puchowej wydaje ci się trudne? Zapoznaj się z tymi trikami i zapomnij o stresie. Wystarczy kilka elementów, żeby twoja kurtka wyglądała jak w dniu zakupu i służyła ci przez następne lata. Sprawdź, jak uprać kurtkę puchową, aby jej nie zniszczyć.

Środek sezonu zimowego, a twoja kurtka puchowa wymaga odświeżenia? Pogoda za oknem szybko się zmienia. Deszcz, śnieg, słońce, plucha. Nic zatem dziwnego, że na kurtce osadza się brud. Pranie tego typu odzieży wcale nie musi odbywać się w sposób ręczny, aby było bezpieczne dla kurtki. Możesz ze spokojem włożyć ją do pralki. Aby żeby wszystko poszło po twojej myśli, zastosuj te zasady, a twoja kurtka będzie bezpieczna i odświeżona. 

Zobacz wideo Skąd pochodzi nazwa "ramoneska"?

Więcej porad przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pranie kurtki puchowej: jak przygotować ją do prania? 

W pierwszej kolejności należy przeczytać informacje, które znajdują się na metce. Zawarte są tam wszystkie najważniejsze zasady, wedle których należy postępować w przypadku prania. Przede wszystkim odpowiednia temperatura. Kolejnym krokiem będzie zakup specjalnych detergentów do takich ubrań. Użycie standardowych płynów może spowodować pojawienie się przebarwień lub cieni na materiale. Dlatego należy sprawdzić, czy w pralce nie zostały resztki detergentów z poprzednich prań. Zanim włożymy kurtkę puchową do bębna, należy wyjąć wszystko z kieszeni, zapiąć zamki i przewrócić ją na lewą stronę. 

Jak prać kurtkę puchową? Zapamiętaj te zasady 

Aby kurtka była bezpieczna podczas prania, należy ustawić w urządzeniu niską temperaturę i małą ilość obrotów. Najlepiej 30 stopni i 400 obrotów. Istnieje szansa, że w twojej pralce jest program specjalnie dedykowany do tego typu ubrań. Jeżeli chcemy, aby nasza kurtka miała ładny zapach, możemy wlać płyn do płukania. Aby uniknąć zbijania się puchu w kłębki, możesz wrzucić do pralki kilka piłeczek tenisowych. Podczas prania będzie rozbijała puch, dzięki czemu będzie nadal puszysta i miła w dotyku. Nie spowodują uszkodzenia materiału, o to nie trzeba się martwić. 

Jak wysuszyć kurtkę puchową? To wcale nie jest takie oczywiste

Kurtka wyjęta z prania może zmienić swoją objętość, co jest naturalnym zjawiskiem. Jednak aby wróciła do swojego pierwotnego kształtu, należy odcisnąć nadmiar wody i położyć kurtkę na płasko. Pamiętaj, aby zrobić to z dala od źródła ciepła. Żeby wnętrze kurtki było puszyste, warto co jakiś czas oklepać odzież dłońmi.

Więcej o: