Jak uprawiać zamiokulkas? Zdradzamy najlepszy triki na pielęgnację tej pięknej rośliny

Zamiokulkas to popularna roślina, która coraz częściej zdobi domy. Bardzo dobrze się prezentuje, a w dodatku nie jest trudny w utrzymaniu. Aby cieszyć się jej wyglądem dłużej, warto zastosować ten nawóz. Dzięki nim twój zamiokulkas będzie rósł jak szalony.

Jeżeli chcesz ozdobić swoje wnętrze rośliną, która wygląda efektownie i przy tym nie jest trudna w utrzymaniu, to zamiokulkas jest właśnie dla ciebie. Jednak żadna roślina nie jest niezniszczalna. Nawet zamiokulkas potrzebuje czasem wsparcia. Aby poprawić jego wygląd, warto zastosować ten trik. Ten domowy nawóz sprawi, że roślina będzie rosła jak szalona. Sprawdź, jak go przygotować. 

Zobacz wideo Zdrowotny ogród. Te rośliny oczyszczą powietrze w domu

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zamiokulkas i jego cechy charakterystyczne. Co warto wiedzieć? 

Roślina potocznie jest zwana "żelazną". Potrafi sobie poradzić w naprawdę trudnych warunkach. Brak wody, czy zacienienie to nie duży problem. Roślina jest także naturalnym oczyszczaczem powietrza. Dlatego warto mieć ją w domu. Mimo że zamiokulkas jest "żelazną rośliną", to zdarza mu się marnieć i nie wypuszczać nowych liści. Wtedy warto zrobić ten domowy nawóz do kwiatów, aby mu pomóc. Dzięki temu będzie rósł jak szalony. 

Dlaczego zamiokulkas nie wypuszcza nowych liści? Możliwe przyczyny

Zamiokulkas nie wymaga specjalnej opieki, ale warto zadbać o te elementy, aby nie dopuścić do marnienia. Wśród przyczyn złego wzrostu rośliny znajduje się najczęściej nieprawidłowe pH gleby. Zamiokulkas będzie rósł najlepiej w naturalnej lub lekko kwaśnej glebie. Zdarza się, że roślina nie wypuszcza nowych liści przez niewłaściwe podlewanie lub zbyt małą ilość światła. Aby mu pomóc, warto zrobić ten nawóz. Potrzebny produkt na pewno znajdziesz w swojej kuchennej szafce. Efekt cię zaskoczy.

Nawóz do zamiokulkasa. Jak przygotować?

Aby pomóc naszej roślinie i sprawić, żeby wypuszczała nowe liście, wystarczy przygotować ten domowy nawóz. Do szklanki ciepłej wody dodaj łyżeczkę żelatyny i wymieszaj, a następnie odstaw do wystygnięcia. Kiedy będzie już chłodna, dodaj 3 szklanki zimnej wody i podlej roślinę. Ten nawóz sprawi, że zamiokulkas będzie wypuszczał nowe liście. Aby efekt trwał jak najdłużej, warto dodawać ten nawóz do doniczki raz w miesiącu. 

Więcej o: