Jeśli masz tę monetę, to naprawdę się wzbogacisz! Kolekcjonerzy chcą za nią dać nawet 100 tys.

Jeśli masz tę monetę, to będziesz bogaty! Musisz jak najszybciej dowiedzieć się o niej więcej. Jeżeli ktoś w twojej rodzinie, zbiera stare monety, to może okazać się, że któraś jest naprawdę sporo warta. Jeżeli posiadasz te kilkusetletnią pięciozłotówkę, to bardzo się wzbogacisz.

Numizmatyka zdobywa ostatnio coraz większą popularność. Dzieje się tak nie tylko ze względu na atrakcyjność hobby, ale taż dlatego, że można się na tym bardzo wzbogacić, jeśli ma się trochę szczęścia. Jeśli ktoś twojej rodzinie, ma takie zainteresowania, to zebrane przez tę osobę monety mogą być naprawdę wiele warte. Sprawdź, czy nie masz jakichś egzemplarzy w domu. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Sposób na uciążliwe muchy? Potrzebne są woda i monety

Czym jest numizmatyka? Jeśli masz tę pięciozłotówkę, możesz się bardzo wzbogacić

Numizmatyka to nauka z dziedziny historii. Zajmuje się ona badaniem monet i banknotów. Osoby, które zajmują się tą dziedziną, kolekcjonują stare monety z odległych czasów. Niektóre mają nawet setki lat! Co więcej, istnieją egzemplarze, które są bardzo cenne. Jedną z takich monet, jest pięciozłotówka, na której jest wygrawerowana bogini Nike. Ten rodzaj wybijano w latach 1930-1932, jednak dość szybko wycofaną ją z produkcji. Niektóre egzemplarze przetrwały do dziś i są bardzo poszukiwane przez kolekcjonerów. Niektórzy chcą kupić je za ogromne sumy. Najcenniejszą z monet jest pięciozłotówka pochodząca z 1932 roku. Ceny egzemplarzy mieszczą się w przedziale od 25 tys. do nawet 100 tys. złotych. Jeśli posiadasz taką monetę, możesz stać się bogaty. 

Wzór monety pięciozłotowej Nike z 1932 rokuWzór monety pięciozłotowej Nike z 1932 roku commons.wikimedia.org / Gabinet Numizmatyczny Damian Marciniak

Nie tylko polskie monety są tak cenne. Najdroższa była warta prawie 10 mln dolarów

Nie tylko w Polsce można znaleźć cenne monety. Jak możemy przeczytać na portalu Mennicy Polskiej, najdroższy sprzedany egzemplarz to "Flowing Hair". W 2013 roku amerykańska moneta została sprzedana kolekcjonerowi za 10 mln dolarów. Ma ona ponad 200 lat i w obiegu było ich zaledwie 1758. Jeśli posiadasz jakieś starsze monety, sprawdź, czy są coś warte. 

Więcej o: