Wrzuć to do prania i pozbądź się uporczywego problemu. Ten trik powinien znać każdy

Właściciele zwierząt często borykają się z problemem wszechobecnej sierści. Przykleja się do ubrań i trudno jej się pozbyć. W pralce kłaczki niestety nie znikają. Sprawdź, co możesz zrobić, aby pozbyć się uporczywego problemu. Rozwiązanie jest prostsze, niż myślisz!

Zwierzęta to wspaniali przyjaciele człowieka. Jednak oprócz miłości, czworonogi obdarowują swoich właścicieli sierścią. Problem nasila się zwłaszcza w czasie dwóch pór roku, kiedy zwierzęta zostawiają zdecydowanie więcej kłaczków. Popularne rolki do ubrań są tylko doraźnym sposobem na zdejmowanie sierści z ubrań. Istnieją jednak skuteczne sposoby na uporanie się z tym problemem. Wystarczy, że wrzucisz to do pralki. 

Zobacz wideo Dlaczego psy poruszają łapkami przez sen? Na to i na inne pytania odpowiada Bronek [Pracownia Bronka] Wybierz

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego zwierzęta gubią sierść? Odpowiadamy

W naszych domach najczęściej można spotkać psy i koty. Te zwierzęta gubią sporą ilość sierści szczególnie w dwóch porach roku — wiosną i jesienią lub wczesną zimą. Jest to naturalne zjawisko, którym nie trzeba się martwić. Nasze pupile w ten sposób przygotowują się na zmiany pogodowe. Wiosną zrzucają nadmiar sierści po zimie, aby nie było im za gorąco. A kiedy zaczyna się robić chłodno, wtedy zmieniają delikatną sierść na cieplejszą. Jednak kłaczki na ubraniach występują przez cały rok, dlatego warto poznać trik, który pomoże ci się ich pozbyć. 

Jak usunąć sierść z ubrań? Poznaj ten prosty trik

Istnieje bardzo łatwy i przede wszystkim tani sposób na pozbycie się kłaczków. Zdradza go twórczyni konta @vivesaludablefacil na Instagramie. Wystarczy, że wrzucisz gąbkę do bębna pralki i włączysz pranie. Najlepiej przeciąć ją na pół lub kilka mniejszych kawałków. Autorka zapewnia, że dzięki temu kłaczki przykleją się do gąbki, a nie do ubrań. Po praniu warto wysuszyć gąbkę i usunąć z niej sierść, aby użyć jej ponownie. 

 

Domowe sposoby na pozbycie się kłaczków. Co jeszcze można zrobić?

Wrzucenie gąbki do bębna to nie jedyny sposób na uporanie się z sierścią na ubraniach. Dobrym rozwiązaniem jest także dolanie octu do prania. Dzięki temu rzeczy będą zdecydowanie mniej przyciągać kłaczki. Dodatkowo poprawi on kolory ubrań i zneutralizuje brzydkie zapachy, a nawet odkazi pralkę. W nierównej walce może pomóc także wrzucenie kilku rzepów do bębna. 

Więcej o: