Anginka: jak pielęgnować tę roślinę? Ma niezwykłe właściwości, o których wiele osób nie ma pojęcia

Jakie właściwości ma anginka? Dlaczego warto posiadać tę roślinę w swoim domu? Sprawdź, jak pielęgnować anginkę i co robić, aby pięknie ozdobiła dom.

Anginka to roślina z rodziny bodziszkowatych, nazywana jest również pelargonią pachnącą lub ruzyndlą. Kwiat pochodzi z południowej Afryki i ma niesamowite właściwości. Dowiedz się, dlaczego warto posiadać anginkę w mieszkaniu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wrzos hodowany w domu wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Sprawdź, co powinieneś zrobić

Anginka w domu? Te właściwości cię przekonają

Anginka to piękna ozdoba do domu. Jej kwiaty świetnie wpasowują się w każde wnętrze, a cudowny orzeźwiający zapach jest wyczuwalny w całym pomieszczeniu, jednak to nie wszystko. Pelargonia ma właściwości okołozdrowotne, bowim jej liście są źródłem olejków eterycznych, które zawierają m.in. witaminę C, kwasy organiczne i geraniol. To dzięki tym składnikom anginka może, ale nie musi mieć działania przeciwwirusowego, przeciwzapalnego, antybakteryjnego i przeciwbólowego. Jeśli jesteś przeziębiony lub masz chore górne drogi oddechowe, warto skorzystać z właściwości anginki, jednak wcześniej koniecznie skonsultować to z lekarzem.

Jak stosować anginkę? Wypróbuj ten sposób

Geranium można uprawiać w bardzo prosty sposób. Należy unikać stawiania anginki w pobliżu przeciągów, gdyż bardzo nie lubi nagłych zmian. Lubi natomiast wilgoć, ale nie nawadniaj jej zbyt często.

Jakie są odmiany anginki?

Anginka posiada aż trzy różne odmiany, a każda z nich zachwyca tak samo! Pelargonia kutnerowata charakteryzuje się niesamowitym miętowym zapachem, natomiast odmiana crispum różanym. Ostatnią odmianą jest anginka migdałowa, która ma intensywny pieprzowy zapach.

Więcej o: