Chcesz zrobić ozdoby świąteczne samodzielnie? Wykorzystaj makaron! Trik z TikToka podbije twoje serce

Chcesz zrobić ozdoby świąteczne samodzielnie? Ten trik z TikToka na pewno podbije twoje serce. Będzie ci potrzebny jedynie makaron, aby wykonać piękną choinkę. Sposób jest dziecinnie prosty, więc każdy sobie poradzi. Sprawdź, jak samodzielnie wykonać ozdoby świąteczne.

Jeśli chcesz oszczędzić na ozdobach lub po prostu zrobić je samodzielnie, wykorzystaj nasze sposoby. Wykonasz własną choinkę z makaronu. Potrzebujesz naprawdę niewiele, aby pięknie ozdobiła wnętrze twojego mieszkania. Sprawdź, jak to zrobić.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Sztuczna czy prawdziwa? Która choinka bardziej eko?

Zrób choinkę z makaronu. Poznaj genialny trik z TikToka

Jeśli chcesz wykonać samodzielnie ozdoby świąteczne, ta na pewno zdobędzie twoje serce. Wystarczy, że sięgniesz po makaron, a zrobisz z niego choinkę. Jeśli cię to zainteresowało, to przygotuj najpierw kilka rzeczy. Kup makaron w kształcie muszelek. Przygotuj również sztywny papier, klej na gorąco, spray w kolorze, którym ma być twoja choinka oraz ozdoby, które chcesz do niej przymocować. Następnie podążaj za instrukcją:

1.    Zwiń papier w formę stożka, możesz go czymś spiąć, aby się nie rozwijał, 

2.    Następnie od spodu, zacznij mocować muszelki grzbietem do papieru, użyj do tego kleju,

3.    Kiedy przymocujesz już wszystkie kawałki, pomaluj choinkę sprayem,

4.    Na koniec dodaj ulubione ozdoby, takie jak światełka lub małe bombki.

Możesz również wykonać choinkę z nitki. To naprawdę proste

Jeśli wolisz jeszcze prostszą wersję choinki, zamiast makaronu użyj nitki! Będzie jej potrzeba naprawdę sporo, ale efekt będzie piękny. Użyj też grubszej nici, może nawet włóczki, aby włókna utrzymały całą choinkę. Zwiń stożek tak samo, jak w wersji z makaronem i owiń go nicią od dołu, dodając dużo kleju. Kiedy zastygnie, usuń papier i gotowe! Możesz dodać do niej ozdoby, jednak uważaj, aby nie były zbyt ciężkie, żeby nie złamać choinki.

Więcej o: