ZUS zaskoczy seniorów tuż przed Świętami. Dla tej grupy przygotował prezent. Znamy konkretne daty

Świadczenia emerytalne wypłacane są tego samego dnia każdego miesiąca, jednak termin ten może być inny dla poszczególnych seniorów. Na szczęście ZUS uwzględnia też sytuacje, gdy dana data wypada w dniu wolnym. Czy możemy zatem liczyć na emeryturę przed Świętami 2022? Zdradzamy szczegóły.

Święta Bożego Narodzenia to czas zwiększonych wydatków, więc wszyscy liczymy się z każdym groszem. Nie inaczej jest z emerytami i rencistami. Mogą oni jednak być spokojni o swoje finanse w tym okresie, gdyż jak dowiadujemy się z oficjalnego oświadczenia zamieszczonego na stronie ZUS, wszyscy świadczeniobiorcy dostaną pieniądze jeszcze przed Wigilią. Kto konkretnie i kiedy może spodziewać się wcześniejszej wizyty listonosza lub przelewu?

Zobacz wideo 14. emerytura zostanie na stałe? Pytamy wiceministra finansów

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Emerytura przed Świętami 2022. Pieniądze trafią do seniorów przed Wigilią

Jak informuje w powyższym oświadczeniu prezes ZUS, prof. Gertruda Uścińska, wcześniejsza wypłata świadczeń dotyczy emerytów i rencistów, których regularny termin płatności wypada 25. dnia każdego miesiąca. Świadczenia dostarczane przez listonoszy trafią na pocztę 20 grudnia. W przypadku przelewów bankowych, pieniędzy należy spodziewać się 22 grudnia.

Wcześniejsza wypłata świadczeń przed Nowym Rokiem. Ta grupa też dostanie pieniądze w terminie

Co więcej, na wcześniejszą wypłatę świadczeń mogą również liczyć osoby, których regularny termin wypłat to 1. dzień miesiąca, czyli w najbliższym czasie byłby to 1 stycznia 2023. W tym przypadku należne środki zostaną przekazane na pocztę 28 grudnia, a przelewy będą zrealizowane 29 grudnia.

Ubankowienie świadczeń długoterminowych. ZUS zachęca do korzystania z przelewów

ZUS wykorzystuje jednocześnie tę okazję, by ponownie zachęcić emerytów i rencistów do zmiany formy otrzymywania świadczeń na elektroniczną, podkreślając jej zalety.

Seniorów, którzy jeszcze nie mają konta w banku, zachęcamy, aby rozważyć wybranie bezpiecznej formy przekazywania świadczeń w formie przelewów. Konto w banku to swobodny dostęp do pieniędzy. Otrzymując świadczenie na rachunek bankowy, nie musimy czekać, aż zapuka do nas listonosz

mówił w zeszłym roku rzecznik ZUS, Paweł Żebrowski.

Dokładna procedura związana z wypłacaniem emerytur i rent na rachunek bankowy jest opisana na stronie ZUS.

Więcej o: