Wymieszaj z wodą i nałóż na drzwi piekarnika. Po przypaleniach i tłuszczu nie będzie śladu!

Czyszczenie piekarnika to niezbyt przyjemna czynność. Szczególnie szyba jest najtrudniejsza do domycia. Mycie piekarnika, a szczególnie jego drzwiczek powinno odbywać się regularnie, aby potem nie męczyć się z zastygniętymi zabrudzeniami. Jak skutecznie doczyścić piekarnik?

Świąteczne przygotowania w kuchni, niestety łączą się nierozerwalnie z zabrudzeniami. Pieczenie ciast i różnego rodzaju dań w piekarniku sprawia, że na szybie osadza się mnóstwo brudu. W jaki sposób poradzić sobie z uporczywymi zabrudzeniami?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak zaoszczędzić prąd, piekąc w piekarniku i zmywając w zmywarce?

Jak wyczyścić szybę od piekarnika? Użyj tego produktu

Soda oczyszczona znana jest z wielu właściwości, które pomagają nam w czyszczeniu różnego rodzaju powierzchni. Tak też jest i tym razem, ponieważ soda świetnie zadziała na zaschnięte i tłuste zabrudzenia na drzwiczkach od piekarnika. Wystarczy, że na początek drzwiczki oblejesz gorącą wodą. Ważne, zabezpiecz podłogę przed zalaniem ręcznikami lub miskami. Po polaniu szyby wodą posyp ją sodą oczyszczoną i pozostaw na 2 minuty. Kolejnym krokiem jest zwinięcie kawałka folii aluminiowej w kulkę i pocieranie delikatnie nią o szybę. Na sam koniec oczyść wszystko wilgotną szmatką.

Domowy sposób na brudny piekarnik. Połącz to z wodą

Jeśli Twoje drzwiczki od piekarnika są mocno zabrudzone, a zwykłe umycie ich płynem nie działa, warto skorzystać z tego domowego sposobu. Ocet świetnie zadziała na zastygnięte zabrudzenia, wystarczy go połączyć z wodą w proporcjach 1:1 i spryskać szybę, a następnie energicznie umyć ściereczką.

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z piekarnika? Ten owoc zdziała cuda

Zdarza się, że podczas pieczenia coś przypali się na spodzie piekarnika. Niestety z czasem zaczyna powodować to nieprzyjemny zapach. Oczywiście mamy na to świetny sposób. Wnętrze piekarnika natrzyj przekrojoną na pół cytryną i zamykamy piekarnik na kilka minut. Następnie wszystko przecieramy wodą z octem. Dzięki temu Twój piekarnik odzyska naturalny zapach.

Więcej o: