Masz problem z wyłożeniem okrągłej blachy papierem do pieczenia? Mamy na to genialny trik

Masz problem z wyłożeniem okrągłej blachy papierem do pieczenia? To zadanie może naprawdę sfrustrować. Jednak na TikToku pojawił się na to genialny trik. Ta genialna metoda idealnie sprawdzi się w trakcie nadchodzących Świąt. Sprawdź, jak błyskawicznie i prosto możesz to zrobić.

Na Święta nie robi się tylko słonych potraw. Ciasta to również wspaniała bożonarodzeniowa tradycja. Niestety, jeśli chcesz wyłożyć je w okrągłej formie, możesz mieć problem z papierem do pieczenia. Na szczęście mamy na to genialny trik! Wystarczy odpowiednio złożyć papier.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Przepisy na pyszne ciasta bożonarodzeniowe - zebrę i piernik

Masz problem z wykładaniem papieru do pieczenia w okrągłej formie? Mamy na to genialny trik

Jeśli robisz ciasto w okrągłej formie, na pewno wiele razy spotykasz ten problem. Wyłożenie jej papierem do pieczenia, nie należy do najprostszych zadań. Z pomocą przychodzi pewien użytkownik TikToka! Pokazał on genialny i szybki sposób na rozwiązanie problemu. Tiktoker nie wykłada papieru od razu do formy. Najpierw składa go na kilka części, aż uzyska formę trójkąta. Następnie ucina nożyczkami brzegi papieru, dzięki czemu uzyskuje idealną formę koła. Dzięki temu doskonale pasuje on do formy. Już nigdy nie będziesz mieć problemu z wyłożeniem papieru. Jednak istnieją też inne sposoby.

Pamiętaj, że papier do pieczenia to nie jedyna forma zabezpieczenia ciasta. Możesz także użyć margaryny

Papier do pieczenia to nie jedyna forma zabezpieczenia ciasta przed spaleniem, czy też przylgnięciem do formy. Możesz także użyć margaryny. Wystarczy, że wysmarujesz całą blachę produktem, a uzyskasz doskonałe efekty. Możesz również wypróbować masło, choć margaryna będzie znacznie lepiej się sprawdzać. Dla jeszcze lepszego efektu możesz posypać dno blachy bułką tartą. To najłatwiejsza forma zabezpieczenia ciasta w formie do pieczenia. 

Więcej o: