Powstała nowa trasa górska w Polsce. Niesamowity widok można oglądać z aż kilkunastu metrów

Już za kilka miesięcy otworzy się inna niż dotychczasowe trasa dla turystów. Miłośnicy wędrówek będą mogli się przespacerować, aż 17 metrów nad ziemią. Całą wędrówkę będzie można pokonać oglądając korony drzew. Gdzie udać się na tak nietuzinkową wędrówkę?

Nowa trasa górska powstaje w Małopolsce, dzięki niej turyści będą mieli możliwość spaceru w koronach drzew. Termin ukończenia projektu jest obecnie nieznany. Spacer ma być nie tylko widokowy, ale i edukacyjny. Podczas wędrówki można się będzie dowiedzieć jaka flora i fauna występuje na obszarze spaceru, a na dzieci będą czekały gry edukacyjne.

Zobacz wideo Jak zachęcić dzieci do aktywności fizycznej? Ewa Chodakowska: Przykład idzie z góry

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Spacer w koronach drzew. Małopolskie Ciężkowice

Inwestycja ta powstaje w powiecie tarnowskim w miasteczku Ciężkowice. Plany zakładają, że będzie liczyła ponad kilometr długości, a osadzona będzie na wysokości od 17 do 22 metrów. Konstrukcja ma być wyposażona w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, dzięki czemu każdy będzie mógł się cieszyć tą widokową trasą. Podczas spaceru będzie można zatrzymać się w kilku punktach widokowych i obserwować panoramę Pogórza.

Zapakowany prezent Zamiast smarować nim kanapkę nałóż na prezent. Uniknij uciążliwego drapania

Problemy przy realizacji. Planowana data ukończenia

Małopolskie media zaczęły informować o przedsięwzięciu od stycznia 2022 roku. Portal informacyjny lokalnego radia RDN Małopolska informował na samym początku o pierwszych komplikacjach. Wykonawcę prac związanych z realizacją projektu udało się wyłonić dopiero podczas piątego przetargu. Pomimo trudności, realizacja projektu będzie dokończona. Ciężkowice mają otrzymać dofinansowanie potrzebne do dokończenia inwestycji. Ścieżka powstaje w ramach projektu "Ziemia-Woda-Powietrze". Zakłada on również powstanie Małopolskiego Centrum Edukacji Przyrodniczej w Ciężkowicach oraz szlaku nietoperzowego. Planowane ukończenie ścieżki datowane jest na 30 kwietnia 2023 roku.

Jak pomóc dziecku? Jak ulżyć dziecku, które płacze i nerwowo się wierci? Powodów możesz szukać na skórze

Więcej o: