Włóż do szafy jedną sztukę, a pozbędziesz się brzydkiego zapachu. Ten patent jest wart miliony!

Jedna sztuka sprawi, że pozbędziesz się śmierdzącego problemu. Ten patent jest wart miliony!Nieprzyjemny zapach może pojawić się w każdej szafie. Smród stęchlizny potrafi przejść na ubrania i nie będą nadawać się do użytku. Istnieje jednak bardzo prosty sposób na pozbycie się tego problemu. Będziesz potrzebować tylko jednej rolki papieru toaletowego.

Smród stęchlizny w szafie to częsty problem, który potrafi być bardzo uciążliwy. Nieprzyjemnym zapachem mogą przesiąknąć nasze ubrania i będą wymagać powtórnego prania. Jest to nie tylko czasochłonne, ale i nieekonomiczne. Wypróbuj kilka domowych sposobów, by uniknąć tego problemu.

Zobacz wideo Ekspresowy sposób na składanie koszul w dwóch wersjach

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Brzydki zapach z szafy. Co jest jego przyczyną?

Jeżeli po otwarciu szafy czujesz zapach stęchlizny, to może oznaczać, że trzymasz w niej za dużą ilość ubrań. Najczyściej zdarza się to w szafach, które nie są często otwierane, ponieważ trzyma się w nich na przykład ręczniki czy koce. Cyrkulacja powietrza w takich meblach jest słaba, stąd nieprzyjemny zapach. W takiej sytuacji trzeba pamiętać o regularnym wietrzeniu szafy. Warto otwierać ją co jakiś czas i zostawić na kilkanaście minut. Zwróć też uwagę na to, czy tkaniny, które chowasz, nie są mokre lub źle wysuszone po praniu.

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z szafy? Potrzebujesz tylko rolki papieru

Najprostszym sposobem na zniwelowanie smrodu stęchlizny jest domowy pochłaniacz zapachu. Zrobisz go z jednej rolki papieru toaletowego. Po włożeniu do szafy czystych ubrań z prania, na dnie mebla postaw zapachowy papier. Jeśli nie masz takiego w domu, możesz skropić zwykłą rolkę olejkiem eterycznym. W ten sposób w szafie będzie unosił się ładny zapach, którym przesiąkną też ubrania. 

Domowe sposoby na smród stęchlizny. Jak zrobić zapachowe woreczki?

W sklepie na pewno znajdziesz różne środki zapachowe, ale nie musisz przepłacać. Odświeżacz powietrza możesz zrobić samodzielnie. Jednym z nich są cytrusy. Włóż do szafy talerzyk ze skórkami pomarańczy i cytryny, a szybko odświeżysz mebel. Podobne działanie ma kawa. Pamiętaj o wyrzuceniu resztek jedzenia po kilku dniach, by nie zepsuły się w szafie. Możesz też wsypać zasuszone płatki kwiatów do przewiewnych woreczków i rozwiesić je w środku.

Więcej o: