Kosztuje 1 zł, a działa jak botoks za 700 zł! Nałóż maseczkę pod oczy i zapomnij o zmarszczkach

Jak naturalnie pozbyć się zmarszczek? Niektóre sposoby są bardziej skuteczne, inne może nieco mniej. Co ważne, naturalne sposoby na zmarszczki są zawsze tańsze niż profesjonalne zabiegi kosmetyczne, a ich efekty mogą być równie dobre. Jeden z nich zasługuje na szczególną uwagę. Zdradzamy jaki!

Zmarszczki pod oczami są zazwyczaj pierwszymi oznakami starzenia się organizmu. Jest to proces naturalny, więc dobrze jest go zaakceptować. Nie oznacza to jednak oczywiście, że mamy całkowicie zrezygnować z pielęgnacji, która przełoży się na regenerację naszej skóry, a zatem także i młodszy, bardziej atrakcyjny wygląd. Pomocne w tym będą sprawdzone domowe sposoby, które są zarówno tanie, jak i w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia. Przygotowanie ich zajmie tylko chwilę.

Zobacz wideo Przygotuj domowe spa - przepisy na pachnące kosmetyki do kąpieli

Szukasz porad urodowych? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zmarszczki pod oczami w młodym wieku. Co powoduje zmarszczki pod oczami?

Powstawanie zmarszczek pod oczami jest w dużej mierze procesem naturalnym związanym z miostarzeniem i fotostarzeniem skóry. Miostarzenie jest powszechnie znane jako "zmarszczki mimiczne". Odzwierciedlają one ruch mięśni przy okazywaniu takich emocji jak radość, smutek czy złość. Zmiany te pojawiają się już około 25 roku życia. Powstawanie zmarszczek pod oczami może być dodatkowo przyspieszone np. brakiem pielęgnacji, niewłaściwymi nawykami żywieniowymi czy stosowaniem używek.

pięty/stopy Zamiast je wyrzucać, wymieszaj z solą. Sposób na zrogowaciałe pięty

Zmarszczki pod oczami: domowe sposoby. Jak zregenerować skórę pod oczami?

Sprawdzonym domowym sposobem na wygładzenie zmarszczek pod oczami jest stosowanie białka jajka. Białko jajka jest bogate w proteiny i składniki odżywcze, takie jak potas, magnez i ryboflawina. To właśnie dzięki temu białko pomaga w odbudowie uszkodzonych tkanek i zapobiega rozwojowi wolnych rodników, co z kolei spowalnia proces starzenia się skóry.

Mąka ziemniaczana na włosy Kosztuje 5 zł, a działa jak botoks na włosy za 150 zł. Regeneruje pasma

Zmarszczki pod oczami a zabiegi, które przeprowadzisz w domu. Jak przygotować maseczkę z jajka?

Przygotowanie maseczki z białka jajka na zmarszczki pod oczami jest banalnie proste. Wystarczy oddzielić białko jednego jajka i ubić na dość sztywną pianę. Następnie pianę należy nałożyć pod oczy, wykonując ruch w górę, najlepiej przy pomocy pędzelka, co ułatwi aplikację. Maseczkę pozostaw na 15-20 minut, a po tym czasie zmyj wodą i delikatnie osusz cerę ręcznikiem. Pamiętaj też o wcześniejszym wykonaniu próby alergicznej na skórze lub skonsultowaniu zabiegu ze specjalistą.

Więcej o: