Rośliny, których lepiej nie uprawiać w mieszkaniu. Mogą być niebezpieczne dla domowników

Rośliny, których lepiej nie uprawiać w mieszkaniu. Choć niektóre z nich wyglądają piękne, to może to być zgubne. W niektórych chętnie ukrywają się nieprzyjemne owady, a inne są szalenie trujące. Sprawdź, których roślin lepiej unikać, aby nie spotkała cię przykra sytuacja.

Nie wszystkie rośliny, które można kupić w sklepie, nadają się do domu. Choć mogą wyglądać pięknie, to często ukrywają się w nich insekty lub są po prostu trujące. Sprawdź, których roślin lepiej unikać. Niektóre mogą cię zaskoczyć.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zadbaj o swoje rośliny, by żyły dłużej i pozostawały świeże

Rośliny, których lepiej nie uprawiać w mieszkaniu. Sukulenty mogą skrywać nieprzyjemnych gości

Sukulenty są piękne i często naprawdę łatwe w uprawie. Ciężko jest je wysuszyć i radzą sobie nawet w trudnych warunkach, dlatego wydają się idealnym wyborem dla nowicjuszy. Niestety często skrywają też w sobie nieproszonych gości. Większość sukulentów jest wspaniałym domem dla wełnowców. Jeśli nie sprawdzisz egzemplarzy przed zakupem, możesz przynieść insekty do swojego domu. Co więcej, owady lubią przenosić się także na inne rośliny i tworzyć na nich coraz większe kolonie.

 

Których roślin lepiej nie kupować do mieszkania? Wystrzegaj się drzewka bonsai z fikusa

Drzewko bonsai, które możesz zrobić z fikusa, to wspaniała roślina. Często stanowi piękną ozdobę w mieszkaniu. Roślina jest dość wymagająca i bardzo lubi podlewanie. Niestety jak się okazuje, jest ona również mocno trująca. Alergicy, są szczególnie narażeni. Kontakt z drzewkiem bonsai z fikusa, a szczególnie jego sokiem, może doprowadzić do wysypki, a w przypadku połknięcia może dojść do zatrucia. Jeśli marzysz o tej roślinie, najpierw skonsultuj zakup z lekarzem prowadzącym. 

 

Gwiazda betlejemska w doniczce Jak podlewać gwiazdę betlejemską? Ogrodnik odpowiada na pytania

Jakie rośliny nie nadają się do domu? Zamiokulkas jest silnie trujący

Choć zamiokulkas wydaje się świetnym wyborem, ponieważ nie ma zbyt wielkich wymagań, to jednak może okazać się niebezpieczny. Roślina jest trująca. Kontakt z nią może prowadzić do poważnych problemów skórnych. Jeśli posiadasz małe dzieci lub zwierzęta, zrezygnuj z zakupu zamiokulkasa, ponieważ połknięcie jego liści może poważnie im zaszkodzić. 

 

Skrzydłokwiat Skrzydłokwiat nie kwitnie? Wykorzystaj ten trik, a obsypie cię kwiatami

Więcej o: