To nagranie robi furorę w sieci! Dziki i wilki w nietypowej sytuacji w polskim lesie

Fotograf przyrody zdołał uchwycić niecodzienną sytuację w polskim lesie. Nagranie z udziałem wilków i dzików robi w sieci istną furorę. Co takiego się wydarzyło? Nie tylko miłośnicy dzikiej przyrody chętnie obejrzą te ciekawe ujęcia z udziałem dzikich zwierząt! Zobacz koniecznie!

Pan Sławomir Skukowski umieścił na Facebooku trzyminutowe nagranie przedstawiające konfrontację dzika z watahą wilków. Dzika nie przestraszyła przewaga liczebna przeciwnika i w pojedynkę obronił się przed atakującymi go drapieżnikami, przeganiając ich z polany.

Zobacz wideo Dzik biegał po centrum Warszawy

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czym są fotopołapki? Zdjęcia przyrody

Fotopołapki to wyposażone w czujnik ruchu aparaty, które w momencie wykrycia poruszającego się obiektu aktywują wykonywanie zdjęć lub rejestracje filmu. Dzięki nim możemy zobaczyć to, co niedostępne dla turystów czy spacerowiczów. Miłośnicy przyrody chętnie publikują na platformach społecznościowych ujęcia z takich fotopołapek. Sprawiają one, że możemy z bliska zobaczyć życie dzikich zwierząt, jednocześnie im nie przeszkadzając. Ostatnio ciekawe nagranie udało się złapać i opublikować na Facebooku fotografowi przyrody Sławomirowi Skukowskiemu. Zobaczymy na nim niesamowity film z konfrontacji dzika i wilków.

Dlaczego dzielimy się opłatkiem ze zwierzętami? Sprawdź, jaki kolor opłatka przeznaczony jest dla psów (zdjęcie ilustracyjne) Opłatek dla zwierząt. Sprawdź, jakim opłatkiem podzielić się z psem

Dzik kontra wilki. Nagranie robi w sieci furrorę

Nagranie opublikowane na Facebooku wywołało niemałe poruszenie w sieci i cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród internautów. Dla miłośników obserwacji przyrody takie ujęcia to prawdziwa przyjemność — gdyby nie one, nie mielibyśmy możliwości zobaczyć takiej sytuacji w czasie spaceru po lesie. Na filmie widać jak kilka wilków staje obok siebie i czeka na nadchodzącego dzika. Nagle zjawia się bohater nagrania, a wilki zaczynają go okrążać na leśnej polanie. Dzik nie czeka na atak, zaczyna sam przeganiać watahę. Po około minucie zwierzęta znów pojawiają się w kadrze, żeby po chwili znów zniknąć z pola rejestracji kamery. Niestety nie wiemy, kto wygrał tę walkę.

Najpopularniejsze rasy kotów, które zawładnęły naszymi sercami Najpopularniejsze rasy kotów. Sprawdź, jaka pasuje do ciebie

Więcej o: