W tych godzinach zapłacisz mniej za prąd. Sprawdź jak zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy

Jak zaoszczędzić w dzisiejszych czasach? To pytanie zadaje sobie wiele osób, w związku z rosnącą stale inflacją. Sprawdź, w których godzinach zapłacisz mniej za prąd! Ceny prądu również diametralnie się zmieniły, więc warto wiedzieć, jak można zmniejszyć wysokość rachunków!

Ceny prądu nie należą w obecnych czasach do najmniejszych, przez co wiele z nas szuka rozwiązania, w jaki sposób można zaoszczędzić. W okresie przedświątecznym prądu używamy naprawdę sporo, same ozdoby na choince to duży wydatek. Pieczenie ciast w piekarniku, gotowanie na indukcji, odgrzewanie jedzenia w mikrofali, to wszystko sprawia, że rachunki mogą nas negatywnie zaskoczyć.

Zobacz wideo Jak może wyglądać polska energetyka w przyszłości?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak płacić mniej za prąd? Wybierz tę taryfę

Jeśli chcesz płacić odrobinę mniej za prąd, możesz skorzystać z taryfy, która nazywa się G12. Taryfa G12 skierowana jest głównie dla gospodarstw domowych, jak i do takich miejsc jak akademiki, kościoły, szkoły. Z taryfy G12 można też skorzystać, posiadając działalność gospodarczą, jeśli nie przyjmuje się na miejscu klientów. Tańszy prąd obowiązuje w określonych godzinach, które mogą różnić się w zależności od firmy. Zazwyczaj przedstawia się to następująco:

Niższa stawka w godzinach 22:00 - 6:00 i 13:00 - 15:00

Wyższa stawka w godzinach 6:00 - 13:00 i 15:00 - 22:00

Czy warto skorzystać z taryfy G12. Przemyśl swój rytm dnia

Taryfa G12 jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ zawsze w jakiś sposób można oszczędzić pieniądze. Szczególnie gdy np. pracujesz z domu. Oferta ta charakteryzuje się tym, że jest dostępna w wybranych godzinach i są to takie godziny, gdy zazwyczaj domownicy są albo w szkole, albo w pracy. Jednak jeśli wieczorami dużo gotujesz lub ładujesz wszystkie urządzenia w domu, możesz pomyśleć o wybraniu tej opcji. Osoby pracujące zdalnie z pewnością zaoszczędzą na tej taryfie niemałą sumę, ponieważ są w domu przez większość dnia.

Więcej o: