Ten utwór wydany w latach 70. pobija rekord na Spotify. Jako pierwsza klasyczna rockowa kompozycja

Zespół Queen jest bezsprzecznie jedną z największych legend w świecie muzyki. Grupa zatrzęsła sceną muzyczną w latach 70. Jak się okazuje jeden z ich najbardziej rozpoznawalnych utworów pobił rekord na platformie Spotify, co nie udało się żadnej innej klasycznej rockowej kompozycji!

Legendarny już zespół Queen powstał w 1970 roku i szybko wzbudził zainteresowanie opinii publicznej. Ich teatralne koncerty, ciekawe brzmienie i umiejętne połączenie elementów różnych gatunków muzyki takich jak rock, pop, heavy metal od początku przyciągało uwagę publiczności. Ich liderem był frontman, Freddie Mercury. Wraz z jego śmiercią w 1991 roku, zespół zakończył swoją działalność w podstawowym składzie.

Zobacz wideo Cenzura w MTV zaczęła się od Queen. Jakie teledyski wzbudziły największe kontrowersje?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czym jest Spotify? O platformie słów kilka

Spotify jest jedną z najpopularniejszych platform oferująca dostęp do muzyki i podcastów. Ta szwedzka firma oferuje ponad 82 milionów utworów, pochodzące od wytwórni płytowych. Jest to usługa freemium, co znaczy, że podstawowe funkcje oferuje bezpłatnie, lecz z reklamami. Dodatkowe funkcje, takie jak słuchanie offline i słuchanie bez reklam, są oferowane za pośrednictwem płatnych subskrypcji. Użytkownicy mogą wyszukiwać muzykę na podstawie wykonawcy, albumu lub gatunku, oraz tworzyć własne listy odtwarzania. Na szczycie list odtwarzania nieprzerwanie od 2017 roku znajduje się piosenka "Shape of you" Eda Sheerana, która w tej chwili liczy sobie ponad 3 miliardy odtworzeń.

Queen cały czas zachwyca. Jako pierwsze pobija rekordy

Przełomem w karierze zespołu okazała się premiera albumu A Night at the Opera. Wydany w 1975 zawiera najpopularniejszy singiel tej formacji — Bohemian Rhapsody. Zawiera ona elementy rocka, opery, hard rocka i popu, był powodem zyskania ogromnej popularności na świecie i wyniesieniem Queen na szczyt. Dziś kompozycja jest wskazywana jako jeden z najlepszych rockowych utworów wszech czasów, a jego popularność nie maleje. Najlepszym przykładem tego jest fakt, że utwór 20 grudnia 2022 roku ogłosił, że Bohemian Rhapsody przekroczył dwa miliardy odtworzeń na Spotify. Jako pierwsza klasyczna rockowa kompozycja i pierwsza wydana w latach 70., której udało się tego dokonać.

Więcej o: