To była najlepsza atrakcja turystyczna 2022 roku w Polsce. Turyści tłumnie ją odwiedzali

To była najlepsza atrakcja turystyczna 2022 roku w Polsce. W kraju jest naprawdę sporo do zwiedzania. Jednak jedna z atrakcji turystycznych w Polsce, pod względem liczby odwiedzających niedawno zaliczyła swój rekord odwiedzin. Sprawdź, w którym miejscu pobito rekord frekwencji.

W Polsce jest naprawdę wiele obiektów turystycznych, tłumnie odwiedzanych przez turystów. Nic w tym dziwnego, ponieważ w kraju jest wiele zabytków i innych atrakcji. W tym roku jednak w jednym miejscu pobito absolutny rekord we frekwencji. W 2022 roku tę atrakcję turystyczną odwiedziło więcej turystów niż kiedykolwiek.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Kunz: Chęć podróżowania jest tak duża, że naprawdę duże lotniska korkują się

W tym miejscu pobito rekord! Turyści tłumnie odwiedzali Zamek Królewski na Wawelu

W 2022 roku Zamek Królewski na Wawelu zanotował największą frekwencję wśród turystów od bardzo wielu lat. Jak podaje portal wp.pl prof. Andrzej Betlej, który jest dyrektorem muzeum, skomentował ten fakt, mówiąc, że "doszło do oblężenia zamku w mijającym 2022". Nic w tym dziwnego, ponieważ atrakcję odwiedziło aż około 1 mln 785 tysięcy zwiedzających. Warto wspomnieć, że Zamek Królewski jak najbardziej zasłużył sobie na ten wynik. W 2022 roku otwarto tam aż 16 wystaw. Muzeum nie próżnuje i jak również możemy przeczytać na portalu wp.pl, dyrektor atrakcji zapowiada, że w 2023 roku, Zamek Królewski na Wawelu przygotuje jeszcze więcej ciekawych ekspozycji.

Wycieraczki Zapomnij o smużących wycieraczkach! Te sposoby ułatwią Ci jazdę

Każdy powinien być tam choć raz. Jednak muzeum zachęca, aby odwiedzić je trochę częściej

Zamek Królewski na Wawelu to jeden z najważniejszych obiektów w Polsce. Zabytek był siedzibą Królów, a dziś pełni rolę muzeum, które przechowuje jedne z najważniejszych polskich skarbów historii. Przechowywane są tam wielowiekowe obrazy, porcelana, meble, czy też rzeźby. Muzeum chętnie zmienia swoje wystawy, dlatego zawsze można znaleźć tam coś ciekawego. Na przyszły rok planowane jest otwarcie "wystawy totalnej", która będzie mieć za zadanie pokazać kulturę dawnej Korony i Litwy.

Adolf Eichmann Odnaleziony dopiero po 15 latach. Jak naprawdę schwytano Adolfa Eichmanna?

Więcej o: