Idealny kwiat do sypialni nie istnieje? Bzdura! Ta roślina z dawnych lat ma szczególne właściwości

Sypialnie to miejsce w domu, w którym często odpoczywamy po całym dniu pracy. Ważna, aby pomieszczenie to mogło być dobrze zacienione oraz wyciszone. Jednak to nie wszystko, w sypialni warto bowiem postawić tę roślinę. Dlaczego?

Mirt zwyczajny to roślina z rodziny mirtowatych, pochodząca z okolic wschodu Pakistanu i Etiopii. Kwiat ten w swoich naturalnych warunkach potrafi urosnąć nawet do 5 metrów wysokości. Natomiast podczas uprawy doniczkowej osiąga około 1,5 metra wysokości.

Zobacz wideo Małgorzata Rozenek pokazała swój ogród. "Przepiękne rośliny i aranżacja"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego warto posiadać mirt pospolity w sypialni? To może Cię zaskoczyć

Mirt pospolity charakteryzuje się oryginalnym pokrojem gałęzi, które są rozgałęzione i sztywne. Liście rośliny są skórzaste, a po otwarciu wydzielają ciekawy, balsamiczny aromat. Mirt to roślina, która świetnie sprawdzi się w sypialni jako piękna ozdoba wnętrza oraz co bardzo ważne, ogranicza ona rozwój mikroorganizmów w powietrzu. Mirt pozwala na spokojniejszy i zdrowszy sen dzięki swoim właściwościom.

Fikus sprężysty - co powinieneś wiedzieć o jego uprawie? Wyjaśniamy, dlaczego więdnie i gubi liście (zdjęcie ilustracyjne) Fikus benjamin: jak o niego dbać? Wyjaśniamy, dlaczego gubi liście

Jak pielęgnować mirt pospolity? Tego musisz unikać

Mirt pospolity może być uprawiany w naszych rejonach jedynie w doniczkach, ponieważ nie jest on odporny na mrozy. Latem roślina najlepiej jak jest umiejscowiona na balkonie, gdzie otrzyma światło słoneczne. Natomiast zimą mirt akceptuje niższe temperatury, ale tylko do ok. 10 stopni Celsjusza. W tym okresie kwiat najlepiej postawić w chłodniejszym miejscu lub przy oknie. Mirt musi posiadać przepuszczalne i lekko kwaśne podłoże, aby zdrowo rosnąć.

Aturium Andrego w kolorze czerwonym Jak dbać o Anturium Andrego? Sprawdzone rady ogrodnika

Tego nie wiesz o tej roślinie. Sprawdź, co symbolizuje

Mirt pospolity w dawnych czasach uważano za symbol miłości, młodości i piękna. Z pewnością kojarzysz z filmów i bajek, jak na greckich igrzyskach sędziowie na głowach mieli okrągłą, zieloną ozdobę. To właśnie z tej rośliny były one wykonywane. W Biblii można wyczytać, że mirt wskazywał nieśmiertelność.

Więcej o: