Jak dotrzymać postanowień noworocznych? To nie takie trudne! Te metody sprawią, że dopniesz swego

Nowy Rok - nowi my. Powiedzenie powtarzane co roku w styczniu, jako zapowiedź zmian. Niestety spora część osób, mimo szczerych chęci, nie doprowadza postanowień do końca. Jednak w tym roku może być inaczej. Sprawdź, co możesz zrobić, aby dotrzymać noworoczne obietnice.

Od przyszłego roku pójdę na siłownię, przestanę jeść słodycze, zacznę biegać, będę dłużej spać. To tylko kilka z wielu postanowień, które z pewnością kiedyś sobie założyliśmy. Zazwyczaj kończyło się to na kupnie karnetu, kilku dniach lub chęciach. Tylko nieliczni byli w stanie wytrwać w swoim planie przez kilka miesięcy. W tym roku jednak można podejść do tematu postanowień noworocznych od nieco innej strony. Przedstawiamy metody, które pomogę ci zrealizować plany. 

Zobacz wideo Wracamy na siłownię, czyli jak zaplanować treningi i dobrze się do nich przygotować?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego warto planować postanowienia noworoczne? Odpowiadamy

Nowy Rok to pierwszy dzień nowego rozdziału w życiu człowieka. Można podsumować to, co zrobiło się do tej pory i zdecydować co było dobre, a co należałoby poprawić. Dlatego postanowienia najczęściej pojawiają się na początku nowego roku kalendarzowego. Przed nami 12 miesięcy, które można zaplanować i przeżyć jak najlepiej. Jednak aby dotrzymać danego sobie słowa i zrealizować plany, warto podejść do tematu troszkę inaczej. Sprawdź, jak możesz sobie pomóc z postanowieniami noworocznymi. 

Jak dotrzymać postanowień noworocznych? Wypróbuj te metody 

Przede wszystkim wybór postanowień powinien być przemyślany i konkretny. Zamiast wyrzucić z diety wszystkie słodycze, można wyeliminować jakiś konkretny, np. tylko cukierki lub ciasta. Lepiej założyć wykonanie jednego planu niż kilku. Jeżeli zmniejszysz wymagania i dostosujesz je do własnych możliwości, z pewnością dotrzymanie postanowienia będzie łatwiejsze. W dodatku lepiej zacząć od małych kroków, a dopiero później przejść do większych. Nagłe zmiany nawyków będą nie tylko trudne, ale nawet szkodliwe dla organizmu. 

Zapisz swoje postanowienia. Dzięki temu będziesz o nich pamiętać

Kartkę z napisanym postanowieniem warto przyczepić na lodówce, koło łóżka, lub na lustrze w łazience, czyli w miejscach, które codziennie widzimy w domu. Patrzenie na postanowienia każdego dnia pomoże ci się z nim oswoić i je spełnić. W dodatku warto poinformować o tym znajomych i rodzinę. Mogą oni okazać się potrzebnym wsparciem. Jednak najważniejsze jest nieodkładanie planów na jutro i dostosowanie postanowień do własnych możliwości. 

Więcej o: