Jak usunąć żółte zacieki na wannie? Ten produkt kosztuje 3 zł, a to sprawdzony sposób na wybielenie

Żółte zacieki i osad na wannie to bardzo częste problemy. Wpływają one niekorzystnie na wygląd całej łazienki. Usunięcie ich bywa też ciężkie, zwłaszcza gdy nie robimy tego regularnie. Jak wybielić wannę domowym sposobem? To banalnie proste! Podpowiadamy sprawdzone metody.

Częste używanie wanny szybko prowadzi do jej zabrudzenia. Nieustanny kontakt z wodą powoduje powstawanie kamienia, a mydło i inne kosmetyki wraz z resztkami naszego własnego brudu tworzą nieestetyczne osady. Nie prezentuje się to najlepiej, a ponadto korzystanie z takie wanny przestaje być przyjemne. Twoje kąpiele mogą jednak znów być relaksujące, a rezultaty osiągniesz szybko i przy niewielkim wydatku. Wystarczy, że sięgniesz do szafki kuchennej lub udasz się do apteki.

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Szukasz domowych sposobów na sprzątanie? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Jak usunąć żółty osad na wannie? Domowe sposoby na wybielenie wanny

Soda oczyszczona i ocet to niezastąpione połączenie w czasie domowych porządków. Sprawdzi się ono również w przypadku czyszczenia wanny i poradzi sobie zarówno z zaciekami, jak i kamieniem. Aby przygotować skuteczny roztwór, należy 1 łyżkę sody połączyć z połową szklanki octu. Powstałą miksturą wyczyść wannę i odczekaj około 15 minut, zanim wszystko dokładnie spłuczesz.

Czym wyczyścić zacieki na wannie? Wykorzystaj ten popularny owoc

Z żółtymi zaciekami na wannie bardzo dobrze poradzi sobie też sok z cytryny. Owoc należy wycisnąć, a sok najlepiej przelać do butelki ze spryskiwaczem. Spryskaj dokładnie wannę i pozostaw ją na dwie godziny. Po tym czasie opłucz czyszczoną powierzchnię i przetrzyj miękką szmatką. Przy tej metodzie warto też przeprowadzić najpierw próbę na mniejszej powierzchni, by przekonać się, jak nasza wanna zareaguje na cytrynę.

Jak wybielić wannę domowym sposobem? Wystarczy ten produkt z apteki za 3 zł

Nie wszyscy o tym wiedzą, ale woda utleniona ma działanie wybielające, więc poza odkażaniem ran, doskonale sprawdzi się też przy sprzątaniu. Jeśli chcemy wykorzystać ją przy czyszczeniu wanny, ponownie zastosujemy w tym celu butelkę ze spryskiwaczem, a wody utlenionej nie rozcieńczamy. Wannę należy spryskać i odczekać pół godziny, a następnie dokładnie spłukać.

Więcej o: