Czy można zamrozić chleb? Poznaj sposoby na mrożenie chleba, aby zachował swoją świeżość

Okres świąteczny to czas, gdy większość sklepów pozostaje zamknięta. W takiej sytuacji przed świętami robimy większe zakupy, gdyż nie chcemy, aby czegoś zabrakło szczególnie podczas uroczystej kolacji wigilijnej. Nasuwa się więc pytanie, czy możemy zamrażać chleb?

Wiele osób zastanawia się, czy mrożenie chleba jest zdrowe. Czasami zrobimy większe zakupy i tak duża ilość pieczywa pozostawiona w chlebaku może się zmarnować. Właśnie wtedy przychodzi nam na myśl zamrożenie. Czy można zamrozić chleb, a jeśli tak, to, jak to zrobić?

Zobacz wideo Hugh Jackman próbował upiec chleb. Pokazał efekt końcowy

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czy można mrozić chleb?

Mrożenia chleba jest jak najbardziej dozwolone i zdrowe, jednak jest to o wiele bardziej skomplikowane, niż może się wydawać. Zamrażanie chleba powinno być wykonane w odpowiedni sposób, o czym powiemy w poniższym akapicie. Mrożąc chleb, sprawiamy, że ratujemy go m.in. przed wyrzuceniem i zepsuciem, co w dzisiejszych czasach konsumpcjonizmu jest naprawdę ważne.

Jak mrozić chleb? Nie rób tego w ten sposób

Chleb kupiony w piekarni w całości, pokrojony, czy ten wypieczony w domu możesz zamrozić. Pieczywo najlepiej mrozić od razu, gdy wrócisz z zakupów, ponieważ stary chleb po zamrożeniu będzie czerstwy. Pamiętaj, aby mrozić chleb w foliowych woreczkach, a nie np. w papierowych, które otrzymujesz w piekarni. Jeśli chleb jest ciepły po powrocie z zakupów lub sam pieczesz go w domu, odczekaj, aż wystygnie, a następnie włóż do zamrażalki. Przed włożeniem chleba do zamrażalki, warto napisać na woreczku datę markerem, kiedy pieczywo zostało zamrożone.

Mrożenie ciasta na chleb. Dowiedz się, czy możesz to zrobić

Pyszny, świeżo wypieczony chleb o poranku to coś, co każdy z nas uwielbia! Jednak, aby taki chlebek zjeść, należy wcześnie wstać, przygotować ciasto, odczekać aż urośnie i upiec. To bardzo długi proces, dlatego warto uszykować sobie jednego dnia kilka ciast i je zamrozić! Tak, ciasto na chleb można zamrażać. Pamiętaj jednak, aby używać do ciasta suchych drożdży, jeśli masz w planie je mrozić. Ciasto na chleb w zamrażalniku może znajdować się nawet przez miesiąc.

Więcej o: