Jak szybko pozbyć się pryszcza? Zamiast to wyrzucać, przyłóż do twarzy, a zniknie w jedną noc

Zdrowa cera to marzenie wielu osób. Niestety problem pryszczy i trądziku może spotkać każdego. Przed wizytą u lekarza i zastosowaniem specjalnych leków, wypróbuj kilka domowych sposobów na usunięcie pojedynczych krost. Zmniejszysz pryszcza w ciągu jednego dnia.

Przed tobą ważny dzień, a na twarzy pojawiła się duża, czerwona krosta? Ten problem może spotkać każdego. Trądziku nie da się wyleczyć w ciągu kilku godzin, ale można szybko zmniejszyć pojedynczego, uporczywego pryszcza. Przygotuj samodzielne specjalne okłady.

Zobacz wideo Prosty sposób na zakrycie niedoskonałości cery. Pryszcze już nie będą problemem!

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak szybko pozbyć się pryszcza? Nie popełniaj częstego błędu

Wiele osób, chcąc pozbyć się brzydkiej krosty, próbuje ją wycisnąć. Choć rzeczywiście jest to najszybszy sposób na usunięcie ropy, to wcale nie jest poprawny. W ten sposób uwalniamy bakterie, które spowodują powstawanie kolejnych pryszczy na twarzy. Jak powinniśmy zatem zlikwidować wypryski? Najlepiej je przesuszyć. Pomoże ci w tym pasta do zębów lub mieszanka sody oczyszczonej i wody. Nałóż papkę na krostę i odczekaj 30 min. Po umyciu twarzy cera będzie o wiele lepiej wyglądać. 

Domowe sposoby na zmniejszenie pryszcza. Pomoże zimny okład

Jeśli chcesz szybko zmniejszyć krostę na twarzy, zastosuj zimny okład. Zrobisz go z kostek lodu. Umyj twarz mydłem i dokładnie osusz. Następnie zawiń kilka kostek w ściereczkę i przyłóż do twarzy na 5-10 minut. Następnie odczekaj kwadrans i ponownie połóż lód. Powtarzaj tę czynność kilka razy, a pryszcz znacznie się zmniejszy.

Jak zmniejszyć krostę na twarzy? Zastosuj produkt, który zwykle wyrzucasz

Jeśli problemy ze skórą nie znikną i będą utrzymywać się przez długi czas, należy skonsultować się z dermatologiem. Lekarz może przepisać specjalistyczne maści na wypryski. Zanim jednak do tego dojdzie, możesz spróbować samodzielnie pozbyć się problemu. Pomoże ci w tym produkt, który zazwyczaj wyrzucasz do śmieci. Mowa o torebce zielonej herbaty. Ten napój ma działanie przeciwzapalne, przeciwutleniające i przeciwdrobnoustrojowe Po zaparzeniu naparu nie wyrzucaj woreczka. Poczekaj, aż ostygnie i przyłóż do pryszcza na około 10 minut. Może to być również wacik zamoczony w herbacie. Po tym czasie podrażnienia znacznie się zmniejszą. 

Więcej o: