Pogoda na święta. IMGW ostrzega! W niektórych regionach może zrobić się naprawdę niebezpiecznie

Mieszkańcy tych regionów powinni na siebie uważać. IMGW wydało ostrzeżenie 1 i 2 stopnia. Uważajcie na siebie podczas świąt Bożego Narodzenia. Sprawdź, które części Polski są narażone na niebezpieczne warunki atmosferyczne. To prawie jedna trzecia kraju.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przed świętami Bożego Narodzenia wydało ostrzeżenia 1 i 2 stopnia dla wielu regionów w Polsce. Ta informacja może pokrzyżować plany wielu rodzinom. Warto jednak zadbać o swoje bezpieczeństwo. Prognoza pogody uległa sporej zmianie. Możesz się mocno zdziwić. Sprawdź, co przewidują synoptycy na nadchodzące dni. Jak pogoda będzie w Święta? 

Zobacz wideo Akcja policji i straży w Sokołowie Podlaskim. Mężczyzna zadzwonił, że utknął w zaspie i nie wie, gdzie jest

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jaka będzie pogoda na święta? IMGW nie ma dobrych wiadomości

Według najnowszych analiz, synoptycy nie pozostawiają złudzeń. W tym roku święta Bożego Narodzenia, mimo że odbywają się zimą, pogodowo będą przypominać raczej wiosnę. Zamiast opadów śniegu i mrozu, czekają nas roztopy i dodatnia temperatura. W niektórych rejonach na termometrach będzie można zobaczyć nawet do 10 stopni Celsjusza. Taka nagła zmiana pogody nie jest bezpieczna. W związku z tym IMGW wydało ostrzeżenia dla wielu regionów Polski. 

IMGW ostrzega: potężne roztopy. Sprawdź, które regiony są zagrożone

Instytut Meteorologii wydał alert pierwszego stopnia przed roztopami aż dla 8 województw: lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego, a także części mazowieckiego i świętokrzyskiego. Alerty obowiązują do Wigilii. Roztopy mogę powodować przede wszystkim straty materialne, ale także zagrożenie zdrowia i życia. Wydano także ostrzeżenie drugiego stopnia w niektórych częściach kraju. 

Ostrzeżenie hydrologiczne 2 stopnia. Gdzie będzie niebezpiecznie? 

IMGW wydało ostrzeżenie 2 stopnia dla województw: podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i śląskiego. Konkretnie dotyczy to zalewni Narwi, Biebrzy i Ślęzy. Jednak w najbliższym czasie tych miejsc może przybywać. Meteorolodzy obserwują podwyższone stany wody, które przekraczają stany ostrzegawcze. Synoptycy spodziewają się największego wzrostu poziomu mów w dorzeczu Wisły. Jak informuje IMGW na Twitterze: "Śnieg utrzyma się jedynie na krańcach wschodnich oraz w górach". Dlatego w tym roku niestety nie ma dużych szans na białe święta. 

Więcej o: