Czy Jack zmieściłby się razem z Rose na drzwiach? "Titanic" po latach nadal wzbudza kontrowersje

Wielu fanów filmu "Titanic" uważa, że śmierć Jacka Dawsona była nieco naciągana. Według nich zmieściłby się na drzwiach, na których leżała Rose i razem mogliby przeżyć katastrofę. Czy jest to możliwe? Reżyser filmu postanowił przeprowadzić eksperyment.

"Titanic" to kultowa produkcja z lat 90. Ciężko znaleźć osobę, która nie słyszała o tym filmie lub nie wie, jak się kończy. Finałowa scena wzbudza wiele kontrowersji do dzisiaj. Fani uważają, że ta historia mogła skończyć się inaczej. Wątpliwości narodziły się nawet u reżysera filmu, Jamesa Camerona, który sam postanowił sprawdzić, czy dwie osoby mogły utrzymać się na dryfujących drzwiach.

Zobacz wideo Jest zwiastun nowego filmu o przygodach Indiany Jonesa. W roli głównej znów Harrison Ford. "Indiana Jones i tarcza przeznaczenia"

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak kończy się "Titanic"? Przypominamy finałową scenę

W jednej z ostatnich scen filmu, po zatopieniu statku, Jack i Rose szukają ratunku. Para, grana przez Leonardo DiCaprio i Kate Winslet, znajduje dryfujące drzwi, na które wdrapuje się tylko kobieta. Jack stwierdza, że nie zmieści się obok niej i zostaje w wodzie. Ta decyzja okazuje się dla niego śmiertelna. Mężczyzna niedługo potem umiera. Widzowie, po obejrzeniu filmu stwierdzili, że ta śmierć była bezsensowna. Według nich drzwi uniosłyby obu bohaterów.

 

James Cameron odpowiada na zarzuty. Reżyser przeprowadzi specjalny eksperyment

James Cameron zapowiedział, że w lutym 2023 roku pojawi się film dokumentalny, w którym przetestuje realizm nakręconej przez siebie sceny. Wraz z grupą ekspertów zbadają, czy rzeczywiście dwie osoby, o podobnej masie ciała co bohaterowie filmu, uniosą się na drzwiach. Sprawdzą również, czy Jack i Rose nie umarliby wcześniej z powodu hipotermii. Sam reżyser uważa, że nie ma możliwości, by oboje przeżyli katastrofę i jest już zmęczony dyskusją na temat tej sceny w filmie.

Jak przetrwać na zalanej tratwie? Problem wyjaśniono w popularnym show

W 2013 roku gospodarze popularnego programu "Pogromcy mitów" przeprowadzili podobne doświadczenie. Jamie Hyneman i Adam Savage weszli do wody z konstrukcją podobną do filmowych drzwi i sprawdzili, w jaki sposób mogliby oboje utrzymać się na powierzchni. Mężczyźni wpadli na pomysł, który okazał się skuteczny. Pod drzwi podłożyli kamizelkę ratunkową, którą w filmie miała na sobie Rose. W ten sposób podnieśli ich wyporność i bez problemu obaj unieśli się nad wodę. Czy James Cameron obali ten pomysł?

 
Więcej o: