Która rolka papieru toaletowego jest najdłuższa? Ten trik pozwoli ci zaoszczędzić

Kupowanie papieru toaletowego nie kończy się na zabraniu produktu z półki. Najczęściej trzeba przeanalizować informacje podane na opakowaniu. Sprawdź, co należy wziąć pod uwagę, aby kupić najdłuższą rolkę. Ten trik powinien znać każdy.

Istnieje naprawdę sporo rodzai papieru toaletowego. Zaczynając od ilości warstw, idąc przez kolor, a na liczbie listków kończąc. Producenci oferują coraz to nowsze wzorki i coraz bardziej miękkie produkty, aby wizyta w toalecie przebiegała komfortowo. Jednak najważniejsze podczas użytkowania papieru jest jego ilość. Pusta rolka wywołuje wiele negatywnych emocji. Sprawdź, co możesz zrobić, aby wybrać papier z najdłuższą rolką. 

Zobacz wideo Na czas koronawirusa Doda proponuje: trening z papierem toaletowym

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jakie informacje można znaleźć na opakowaniu papieru toaletowego? Odpowiadamy

Producenci, oprócz kolorowych obrazków, umieszczają na opakowaniach kilka ważnych informacji. Wśród nich można znaleźć liczbę rolek, która znajduje się w całej paczce, liczbę listków przypadającą na jedną rolę, a także ile warstw ma każdy z nich. Bardzo ważną informacją jest także ogólna ilość metrów papieru toaletowego. Wykorzystując podane dane, warto wiedzieć, jak je zinterpretować, aby wybrać to opakowanie, w którym znajduje się najwięcej papieru. 

Która rolka papieru toaletowego jest najdłuższa. Łatwo to sprawdzić

Jednym ze sposobów jest dokładne przeanalizowanie informacji, które podał producent. Najbardziej powinna nas zainteresować długość rolki, którą podaje się w metrach. Sama liczba listków może być niemiarodajna, ponieważ papier czasami jest bardzo luźno nawijany na rolki, przez co automatycznie zmniejsza się jego ilość. Aby mieć pewność co do tego, który papier wybrać, warto wyciągnąć kalkulator i wykonać jedno bardzo łatwe działanie. 

Jak sprawdzić, która rolka papieru jest najdłuższa? Wystarczy kalkulator

Kalkulator jest jedną z wielu funkcji, którą każdy z nas ma w swoim telefonie. Warto go wykorzystać i obliczyć faktyczną długość rolki. Wystarczy pomnożyć długość jednego listka przez ich liczbę w jednej rolce. Dzięki temu dowiemy się, ile tak naprawdę papieru znajduje się w opakowaniu, a przy tym zaoszczędzimy.

Więcej o: