Wakacje tylko za granicą? Niekoniecznie! Przedstawiamy wyniki konkursu na najlepszą atrakcję w Polsce

Zagraniczne wakacje cieszą się dużą popularnością, ale wcale nie trzeba daleko jechać, żeby mieć udany urlop. Zanim więc wybierzemy się na urlop we Francji czy we Włoszech warto sprawdzić listę Polskiej Organizacji Turystycznej z najlepszymi atrakcjami turystycznymi w Polsce.

Polacy często za kierunek wakacji obierają zagraniczne państwa takie jak Bułgaria czy Egipt, jednak zanim zaczniemy zachwycać się zagranicznym pięknem, warto sprawdzić jak wiele do zaoferowania ma Polska. Po raz kolejny Polska Organizacja Turystyczna postanowiła wyłonić zdobywców certyfikatów POT w specjalnym konkursie. Tę nagrodę otrzymują najlepsze atrakcje w Polsce. W tym roku o tytuły w trzech kategoriach (Certyfikat POT, Złoty Certyfikat i Certyfikat Specjalny) walczyło aż 70 produktów turystycznych.

Zobacz wideo "Nie polecę, nie warto", czyli jak oszczędzić na wakacjach. Bronek radzi w "Co tak drogo"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kto zdobył złoty certyfikat POT? Najważniejsza Nagroda dla atrakcji w Zabrzu

Najważniejsza nagroda powędrowała w tym roku do Kopalni Guido i Sztolni Królowej Luizy w Zabrzu. Jest to dawna kopalnia węgla, gdzie dziś można zjechać pod ziemię i przeżyć górniczą przygodę. Znajdują się tam różne ścieżki turystyczne. Kopalnie Guido jest najgłębiej położoną kopalnianą trasą w Europie. Na koniec każdej trasy, kolejka zabierze turystów do najniżej położonego pubu na świecie, gdzie za włożony wysiłek będzie można spróbować śląskich przysmaków czy piwa kraftowego Guido.

 

Jeni Haynes Stworzyła 2681 osobowości. Wszystko przez ojca, który sprawił jej piekło

W internecie siła. Certyfikat internautów dla Festiwalu

Festiwal Górnej Odry, który w 2022 roku odbył się na Zabytkowej Kopalni Ignacy. Jest to trzydniowy letni festiwal, który wypada w ostatni weekend czerwca. To wydarzenie jednocześnie trwa w kilku samorządach i ma za zadanie promować region, którego sercem jest wpływająca do Polski Odra. I to właśnie ona jest przedmiotem tego festiwalu, więc cały ma wiele do czynienia z wodnymi atrakcjami.

 

Kładka zawieszona na koronach drzew (zdjęcie ilustracyjne) Powstała nowa trasa górska w Polsce. Widok z aż kilkunastu metrów

Zaszyfrowane muzeum. Specjalny certyfikat POT powędrował do Poznania

Centrum szyfrów Enigma w poznaniu zdobyło certyfikat specjalny w tegorocznym konkursie. To wyjątkowe miejsce angażuje zwiedzających w historię złamania szyfrów Enigmy, również prezentując sposoby, w jakie na przestrzeni dziejów były utajniane informacje. Centrum opowiada historię sukcesów polskich matematyków. Ich celem jest ją upowszechnić, osadzić w historii szyfrów i zmian technologicznych na świecie.

 
Więcej o: