Jeleń z trzema nóżkami potrzebował pomocy. Świąteczne dekoracje potrafią być niebezpieczne

Jeleń bez jednej nogi mógł stracić kolejną część ciała. Świąteczne dekoracje, mimo że pięknie się prezentują, mogą być niebezpieczne dla zwierząt. Zwłaszcza jeżeli mieszka się blisko ich naturalnego środowiska. Warto zwrócić na to uwagę za każdym razem, gdy dekorujemy nasz dom.

Kolorowe lampki w okresie Bożego Narodzenia zdobią nie tylko choinki w naszych domach. Wykorzystuje się je także do dekoracji domu, czy ozdób na dworze. Ta tradycja jest kultywowana nie tylko w Polsce, ale przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych. Tam kolorowe lampki w przestrzeni publicznej rozwiesza się w wielu miejscach. W Oregonie jeden komplet znalazł się w bardzo nietypowym miejscu. Sprawdź, co się stało. 

Zobacz wideo Bożek: Sam widziałem jak ludzie w Tatrzańskim Parku Narodowym dokarmiali zwierzęta. Coś nieprawdopodobnego

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Trójnogi jeleń z Oregonu i lampki choinkowe. Złe połączenie

W Stanach Zjednoczonych, a konkretnie w Oregonie w Dallas doszło do niebezpiecznej sytuacji. Jeleń, zwany przez mieszkańców Tripodem, ze względu na brak jednej nogi, wpadł w kłopoty. Lampki choinkowe przyozdobiły nie tylko dom i zielone drzewa, ale i poroże jelonka. Oczywiście nikt nie zrobił tego specjalnie. Jeleń zaplątał się w ozdobę sam. Jednak zwierzę potrzebowało pomocy.

Świąteczne dekoracje nie dla każdego. Jeleń poszkodowany 

Na szczęście z pomocą dla jelenia przybyli urzędnicy z departamentu do spraw dzikiej przyrody. Uwolnienie zwierzęcia ze świątecznej dekoracji nie było aż takie trudne. Pracownicy owego departamentu nie robili tego bowiem po raz pierwszy. Jakiś czas temu, inny jeleń również zaplątał się w lampki choinkowe. Szybka interwencja urzędników sprawiła, że Tripod został uwolniony. Jeleniowi nic się nie stało. Jednak warto wrócić uwagę, gdzie rozwiesza się świąteczne dekoracje, aby nie powodować takich sytuacji w przyszłości. 

Więcej o: