Jak usunąć plamę po winie? Te produkty sprawią, że zniknie nawet z białej koszuli!

Plama z czerwonego wina to coś, co przeraża wiele osób. Zdaniem wielu, może równać się wyrzuceniu sukienki, czy koszuli do śmieci. Niestety, ale często zdarza się, że wino wylewa się też na biały dywan czy kanapę. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak usunąć plamę z czerwonego wina domowym sposobem?

Pijąc czerwone wino w białej koszuli lub na białej kanapie można nazwać się naprawdę odważnym. Plamy z czerwonego wina nie są łatwe do usunięcia, a niestety sama pralka sobie z nimi nie poradzić. Sprawdź, jak usunąć zabrudzenia z wina migiem w łatwy sposób.

Zobacz wideo Jak zapakować wino na prezent? Wykorzystaj kwiaty

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Sposób na plamę z czerwonego wina. Ten produkt masz w domowej apteczce

Na plamę z czerwonego wina szczególnie na białych tkaninach świetnie sprawdzi się woda utleniona. Na białą powierzchnię wylej odrobinę wody utlenionej, delikatnie pocieraj i wypłukuj. To powinno wchłonąć brud i ułatwić późniejsze czyszczenie w pralce. Jeśli ubranie lub powierzchnia jest kolorowa, rozcieńcz wodę utlenioną z wodą, aby uniknąć odbarwienia.

Plama z czerwonego wina? Biegnij do kuchni po ten składnik

Czerwone wino wchłania się bardzo szybko w różnego rodzaju powierzchnie. Właśnie dlatego należy działać natychmiast. Świetnym sposobem na taką plamę jest zwykła sól, którą posiadasz w kuchni. Na rozlany trunek wystarczy wysypać garść soli, która wchłonie czerwony barwnik, następnie należy płukać tkaninę w zimnej wodzie przez około 30 minut. Po tym czasie ubrudzoną rzecz można wrzucić do pralki. Drugim produktem z kuchni, który zadziała cuda na plamy po winie, jest ocet. Brudne miejsce polej octem i zostaw na kilka minut, a następnie wypierz w pralce.

Usunięcie plamy z czerwonego wina wodą? Sprawdź, jak to zrobić

Ten niebanalny sposób na usunięcie plamy z czerwonego wina może zdziwić wiele osób. Gorąca woda potrafi cuda! Brudną powierzchnię zalej wrzątkiem, który usunie część zabrudzenia, a następnie włącz pranie, a po plamie nie będzie śladu!

Więcej o: