Największe koty na świecie. Tych pieszczochów ciężko przeoczyć. Mogą mierzyć nawet 1,5 metra

Koty domowe zazwyczaj osiągają wagę od czterech do nawet ośmiu kilogramów, jednak to wcale nie tak dużo w porównaniu, z niektórymi rasowymi kotami. Okazuje się, że wielkie koty możemy oglądać nie tylko w filmach przyrodniczych, czy ogrodach zoologicznych, ale tez mieć takiego w domu.

Domowe mruczki, choć to w większości przyjacielskie i puchate stworzenia, to jednak są spokrewnione z niebezpiecznymi drapieżnikami takimi jak lwy czy tygrysy. Części z nich może daleko do tych wielkich kotów, ale mimo to ich rozmiary są imponujące.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wiesz, czemu koty mruczą? Nie zawsze chodzi o radość

Maine coon - puchaty i uroczy "olbrzym". Ten kot to wielka przytulanka

Maine coony to koty obok, których nie można przejść obojętnie. Maja imponującą długą sierść i są mocno zbudowane. Często zdarza się, że kocury osiągają nawet 120 centymetrów długości, a ważą ponad 12 kilogramów. Średnio kocury ważą od siedmiu do 11 kilogramów, natomiast kotki są mniejsze i osiągają wagę od pięciu do dziewięciu kilogramów. Choć są dużo i wzbudzają respekt, to bardzo towarzyskie zwierzęta, które uwielbiają pieszczoty oraz są bardzo łagodne. 

Kot savannah to młoda rasa. Czy są groźne? 

Koty savannah powstała w wyniku skrzyżowania kota domowego z afrykańskim serwalem sawannowym. To młoda rasa, której hodowlę na szeroką skalę rozpoczęto dopiero pod koniec XX wieku. Savannah to duże koty, które są wysokie i szczupłe. W stosunku do reszty ciała mają małą trójkątną głowę. Choć ich pochodzenie może wskazywać, że są groźne, to jest wręcz przeciwnie. To bardzo przyjacielskie i towarzyski kot, który uwielbia zabawy i ruch. Savannah podobnie jak Maine coon może osiągać długość nawet do 120 centymetrów i ważyć do 10 kg.  

Ashera może mieć nawet 1,5 metra. Ten kot nie przemknie niezauważony 

Ashera to krzyżówka kota domowego, bengalskiego oraz serwala. Z tymi pupilami spędzimy wiele wspólnych chwil, bo żyją nawet 25 lat. Do tego to ogromne koty, które osiągają długość od 120 do 150 centymetrów, a ważą średnio od 12 do 15 kilogramów. To bardzo aktywne koty, które potrzebują dużo ruchu i zabawy. 

Więcej o: