Gdzie jest ciepło w lutym? Tanie miejsca na urlop, gdzie ukryjesz się przed zimą

Gdzie na wakacje w lutym? Wakacje to piękny czas, na który czeka wiele osób. Można nie czekać do lata i za niewielką cenę wybrać się na urlop zimą! Oferty biur podróży są kuszące. Podpowiadamy, gdzie najlepiej zaplanować wakacje w chłodne dni, gdzieś gdzie jest ciepło.

Gdy za oknem ponuro, szaro i zimno, zdarza nam się zamarzyć o ciepłych i słonecznych wakacjach. Taki scenariusz jest oczywiście możliwy, ponieważ nawet zimą możesz wybrać się w ciepłe miejsca za niewielką sumę pieniędzy!

Zobacz wideo Sylwia Bomba radzi, jak przygotować dziecko do podróży

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Gdzie jest ciepło zimą? Te miejsca warto odwiedzić

W Polsce w lutym temperatura nie zachwyca, ponieważ są to czasami nawet ujemne wartości. Jednak nie wszędzie na świecie tak jest, więc warto znać miejsca, do których można wyjechać nawet zimą i cieszyć się ciepłem. Jednym z często wybieranych miejsc jest Cypr, który może pochwalić się w lutym temperaturą od 15 do około 18 stopni Celsjusza. Świetnym miejscem na ucieczkę od zimnych temperatur w lutym jest również Teneryfa, która oferuje temperaturę w przedziale od 18 do 20 stopni Celsjusza. Piękna Portugalia również oferuje dość przychylną temperaturę w lutym, bo nawet 18 stopni. Ceny lotów mogą zimą kosztować nawet od 100 złotych w jedną stronę.

Gorące miejsce na urlop w lutym. Zabierz krem z filtrem

Jeśli chcesz w lutym wyjechać na gorące wakacje, podczas których opalisz się i odpoczniesz na plaży, wybierz te miejsca. Dominikana to piękna wyspa na Karaibach, posiadająca białe plaże, palmy kokosowe, cudowne widoki, a co najważniejsze wysoką temperaturę. Na Dominikanie w lutym temperatura w ciągu dnia to ponad 28 stopni Celsjusza, a nocą 19. Woda ma tam 26 stopni Celsjusza, co pozwoli na przyjemne kąpiele. Drugą, niesamowitą wyspą karaibską jest Kuba, na której możesz poczuć również wysoką temperaturę, bo około 27 stopni Celsjusza w czasie dnia. Bilety są droższe niż oferta powyżej, jednak jeśli wybierasz się na dłużej, dwa tysiące w obie strony wydają się rozsądną stawką.

Ekskluzywne i ciepłe wakacje w lutym. Sprawdź ten cel podróży

Bogactwo, przepych i niesamowita kultura — to może oznaczać tylko jedno, Dubaj. To właśnie w Dubaju, czyli najbardziej znanym mieście w emiratach arabskich doświadczysz tego wszystkiego. Luksus, tętniące życie nocne i wysoka temperatura, sięgająca nawet do 27 stopni Celsjusza sprawdzą się idealnie na wakacje zimą w 2023 roku. Loty do Dubaju można w dobrym momencie kupić nawet za 400 zł w jedną stronę! Średnio kosztują jednak około 1 064 zł.

Więcej o: