Sylwester 2022/23. Kiedy będzie śnieg? Zaskakujące prognozy synoptyków na sylwestra

Kiedy będzie śnieg 2023? Zaskakująca pogoda na sylwestra. Koniec bieżącego roku pod względem meteorologicznym bez wątpienia wprawi nas w osłupienie. Sprawdź, czy w twoim województwie będzie deszczowo, czy też spadnie gruba warstwa śniegu. Jaka będzie pogoda?

W sylwestra w całym kraju będzie ciepło. Z danych meteorologicznych udostępnionych przez portal Windy.com wynika, że najcieplej będzie w południowo-zachodniej Polsce.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Pogoda na Sylwestra 2022. Kiedy będzie śnieg 2023?

W sobotę 31 grudnia o godzinie 14 na Dolnym Śląsku termometry wskażą 16 stopni - Legnica i 15 - Wrocław. Odrobinę chłodniej będzie w województwie lubuskim, tam temperatura ma wynieść 14 stopni. Natomiast w Poznaniu i Szczecinie ma być po 13 stopni. Choć w pozostałych regionach będzie chłodniej, to i tam temperatury bardziej będą przypominać wiosenne niż zimowe. W sobotę temperatura będzie się wahać od 7 do 13 stopni. W nocy także nie zapowiada się na to, że temperatura spadnie poniżej zera. Tylko na wschodnich krańcach Polski oraz w górach termometry zanotują minusowe temperatury. 

kalendarz Czy za 1 stycznia 2023 należy się dzień wolny? Kiedy jest długi weekend?

Sylwester będzie deszczowy i wietrzny. Gdzie przewidywane są opady? 

W sylwestra będzie deszczowo, od rana czekają nas opady deszczu w północnej części Polski. W parasolki będą musieli uzbroić się mieszkańcy województwa:

  • lubuskiego
  • wielkopolskiego,
  • zachodniopomorskiego,
  • pomorskiego,
  • kujawsko-pomorskiego, 
  • warmińsko-mazurskiego,
  • podlaskiego,
  • mazowieckiego.

Nie tylko będzie deszczowo, ale i wietrznie. W całym kraju wiatr osiągnie w porywach 50 km/h. Natomiast nad morzem i w górach powieje nawet z prędkością do 70 km/h. W całym kraju będzie pochmurno, na lekkie przejaśnienia mogą liczyć wyłącznie mieszkańcy Małopolski, Śląska oraz centralnej Polski

Nowy rok Jak dotrzymać postanowień noworocznych? Dzięki temu osiągniesz sukces

Więcej o: