Te miejsca pozwolą Ci zapomnieć o zimowej pogodzie. Sprawdź, gdzie można wygrzać się w ciepłej wodzie

Pogoda za oknem nie rozpieszcza, wszechobecna szarość i zimowe temperatury nie wpływają pozytywnie na nasze samopoczucie. Warto więc udać się do miejsc w których można się wykąpać w ciepłej wodzie i naładować baterie. Które termy w Polsce będą najlepsze do tego i ile trzeba na nie wydać?

Termy są popularne od czasów starożytnych, do dziś można zwiedzić pozostałości po Rzymskich łaźniach, do których tak chętnie chodzili jego mieszkańcy. CIało po kąpielach w ciepłej wodzie i relaksacyjnych masażach jest zregenerowane i pozostaje sprawne na dłużej. Na szczęście nie potrzeba wehikułu czasu by zaznać tej przyjemności. W Polsce znajdziemy całą gamę term. Jakie są najpopularniejsze?

Zobacz wideo Czy kąpiel noworodka zawsze musi być dramatem? Położna udziela wskazówek

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Termy Maltańskie w Poznaniu

Ośrodek term położony w pobliżu Jeziora Maltańskiego w Poznaniu i dzieli się na dwie części: sportową i rekreacyjną. Część basenów zasila się wodą geotermalną wydobywaną z głębokości ponad 1306 metrów, posiada ona pierwiastki i minerały, które pozytywnie wpływają na samopoczucie. Cena wstępu na strefę rekreacyjną wynosi:

  • Bilet normalny: 42 zł/1 godz., 55 zł/2 godz., 66 zł/3 godz. lub 89 zł za cały dzień
  • Bilet ulgowy: 34 zł/1 godz., 47 zł/2 godz., 57 zł/3 godz., 78 zł za cały dzień
 

Terma Bania w Białce Tatrzańskiej

Nie da się mówić o termach w Polsce i nie wspomnieć o Podhalu. Jedne z najpopularniejszych znajdują się właśnie w Białce Tatrzańskiej. Wypełniane są one wodą termalną o temperaturze 34-38 stopni Celsjusza. Woda ta jest pozyskiwana z głębokości 2500 metrów, a jej temperatura początkowa mierzy 72 stopnie Celsjusza. Ceny biletów zależą od oferty i dnia wizyty, dlatego najlepiej przed przyjazdem sprawdzić cennik na stronie. Bilety bez limitu do strefy zabawy i relaksu kosztują: w dni robocze 79-99 złotych, a w weekendy 129-149 złotych.

 

Łódzkie Termy Uniejów

Dużą popularnością cieszą się również Termy Uniejów, w województwie łódzkim. Woda jest czerpana z trzech odwiertów, każdy na głębokość ponad 2000 metrów. Wpływa pozytywnie na reumatyzm, dyskopatię, nerwobóle i schorzenia laryngologiczne. Ceny biletów w dni robocze to od 22 złotych do 85 złotych, w soboty od 27 do 95 złotych, a w niedzielę i święta od 28 do 99 złotych, wszystko zależy od czasu, jaki chcemy tam spędzić. Strefa saun wymaga dodatkowej opłaty.

 
Więcej o: