Kwiat polecany przez NASA do twojej sypialni. Ma niezwykłe właściwości i być może już masz go w domu

Kwiat, który warto posiadać w sypialni? NASA już wie, co najlepiej wybrać. Polecana roślina ma niezwykłe właściwości. Są bardzo praktyczne, a sama roślina uchodzi za popularną i prostą w pielęgnacji. Być może już masz ją w swoim domu.

Eksperci z NASA polecają, jaką roślinę warto jest mieć w domu. To jedna z 18 propozycji, które ich zdaniem poradzą sobie z popularnymi dolegliwościami. Kupisz ją w prawie każdym sklepie ogrodniczym.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wprowadź wiosnę do swojego domu. Hiacyntowy ogródek pięknie ozdobi każde wnętrze

Jakie właściwości ma sansewieria? Ta roślina rozwiąże popularny problem

Sansewieria to roślina, którą badacze z NASA zaliczyli niegdyś do 18 roślin najlepiej oczyszczających powietrze. Dzięki niej powietrze nie tylko utrzymuje w pomieszczeniu odpowiednią wilgotność, ale i pozwala walczyć z bezsennością. Języki teściowej są bardzo często ulokowane w sypialni, ponieważ potrafią przetworzyć dwutlenek węgla w tlen. Roślina potrafi rozkładać związki toksyczne, które wywołują m.in. bóle głowy czy bezsenność. Sypialnia to miejsce odpoczynku i relaksu, więc warto zwrócić uwagę na to, aby powietrze tam było zdrowe i czyste, a dzięki sansewierii możesz na to liczyć!

Jak dbać o sansewierię? Nie popełniaj tego błędu

Sansewieria to kwiat, który sprawdzi się świetnie nawet u osoby, która nie potrafi się zajmować roślinami i jest zapominalska. Wężownica jest bardzo prosta w pielęgnacji i nie ma dużych wymagań. Jednak dużo z nas popełnia jeden błąd — przesadzanie rośliny. Wiele osób uważa błędnie, że przesadzenie rośliny to zawsze coś dobrego. Niestety, ale czasami może to zaszkodzić, więc jeśli masz sansewierię, unikaj tego. Pamiętaj też, aby nie przelać rośliny. Podlewaj kwiat regularnie i zaopatrz się w doniczkę z dziurami w podstawie, aby woda mogła ociekać. Sansewieria lubi ciepłe temperatury, lecz zimą uważaj, aby w pomieszczeniu zawsze było powyżej 15 stopni Celsjusza.

Więcej o: