Znalazł się na oblodzonym jeziorze. Był 300 metrów od brzegu. Do akcji ruszyli strażacy

"Zdarzenia z udziałem zwierząt na zamarzniętych zbiornikach wodnych w okresie świątecznym pomału stają się tradycją dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Giżycku" - poinformowali giżyccy strażacy. To oni wciągnęli ważące pół tony zwierzę z zamarzniętej tafli jeziora.

W Polsce żyje około 20 tysięcy łosi. Kilka dni temu jeden z nich znalazł się na oblodzonej tafli jeziora. Na pomoc największemu przedstawicielowi jeleniowatych ruszyli strażacy. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Nie tylko ludzie potrzebują pomocy! W tym roku policjanci i strażnicy miejscy ratowali również zwierzęta

Łoś znalazł się na tafli jezioro i nie mógł wrócić. Miał do pokonania 300 metrów

Do zdarzenia doszło 23 grudnia przed godziną 12 w mieście Ryn położonym w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie giżyckim. Tego dnia strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rynie zostali zadysponowanie do uwolnienia łosia, który znalazł się na oblodzonej tafli jeziora Ryńskiego. Zwierzę zawędrowało daleko i znajdowało się około 300 metrów od brzegu.

Udało nam się bezpiecznie dotrzeć do zwierzęcia i przetransportować go na brzeg. Działania prowadziliśmy wspólnie ze Specjalistyczną Grupą Ratownictwa Wodno Nurkowego z Giżycka

- czytamy w komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych przez Ochotniczą Straż Pożarną w Rynie. 

Łoś na jeziorze to już tradycja. W ubiegłym roku strażacy także pomagali temu leśnemu zwierzęciu 

Okazuje się, że to nie pierwsze takie zdarzenie, do którego doszło w okolicach Giżycka.

Zdarzenia z udziałem zwierząt na zamarzniętych zbiornikach wodnych w okresie świątecznym pomału stają się tradycją dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Giżycku

- czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Giżycku.

Jednostka poinformowała, że 24 grudnia 2021 roku strażacy zostali zadysponowanie do łosia, pod którym załamał się lód. Zwierzę nie potrafiło samodzielnie wydostać się na brzeg. 

Więcej o: