Dlaczego szeflera gubi liście? O tej rzeczy najczęściej zapominasz! Nie chodzi o nasłonecznienie

Szeflera to piękna roślina egzotyczna, która wymaga specjalnej pielęgnacji. Niestety, łatwo o pewnych rzeczach zapomnieć i wówczas szeflera gubi liście. Sprawdź jak prawidłowo zadbać o szeflerę, aby nie więdła i ozdabiała wnętrza.

Szeflera to roślina z rodziny araliowatych, która pięknie zdobi każde pomieszczenie. Cudowne ciemnozielone liści potrafią rosnąć nawet do 20 centymetrów wysokości, a sama roślina, jeśli jest dobrze uprawiana, może mieć 1,5 metra. W swoich naturalnych warunkach szeflera rośnie nawet do 16 metrów wysokości. Jak o nią dbać?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak uprawiać szeflerę? Dzięki temu unikniesz gubienia liści

Pielęgnacja szeflery nie należy do trudnych, jednak może zdarzyć się, że pewien błąd przyniesie spore konsekwencje. Opadające liście szeflery mogą być skutkiem występowania przeciągów i niskich temperatur w pomieszczeniu, jeśli tak jest, koniecznie postaw kwiat gdzieś indziej. Czasami chcemy dobrze i przedobrzymy, a dokładnie przelejemy roślinę podczas podlewania, co spowoduje jej gnicie. Jeśli w pomieszczeniu masz suche powietrze dla szeflery może być to krzywdzące szczególnie w sezonie grzewczym. W takiej sytuacji warto zakupić nawilżacz powietrza do domu.

Gdzie trzymać szeflerę? Ta roślina uwielbia te miejsca

Jeśli chcesz, aby szeflera rosła szybko i pięknie musisz zapewnić jej odpowiednie stanowisko. Zwróć uwagę na temperaturę w pomieszczeniu, szeflera najlepiej odnajdzie się w 18 - 25 stopniach Celsjusza. Latem, gdy w pomieszczeniu jest za ciepło, możesz wystawić roślinę na balkon lub taras. Szeflera dobrze rozwija się w jasnych pomieszczeniach, ale oczywiście nie można narażać jej na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Dlaczego szeflera gubi liście? Ten błąd jest bardzo popularny

Prawidłowa pielęgnacja to jedno, jednak zwróć również uwagę to, gdzie trzymasz roślinę. Doniczka, która będzie za ciasna dla szeflery może spowodować zahamowanie wzrostu oraz opadanie liści. W związku z tym dla szeflery wybierz nieco szerszą doniczkę, która sprawi, że roślina będzie rosła zdrowo.

Więcej o: