Jak pies pokazuje, że Cię kocha? Miłosne sekrety najlepszego przyjaciela człowieka

Każdy entuzjasta zwierząt, przynajmniej raz patrząc na swojego pupila zastanawiał się jak okazuje on swoją miłość. Mowa ciała psa znacznie różni się od ludzkiej, przez co czasem ciężko jest określić co chce nam przekazać. Jak najlepszy przyjaciel człowieka okazuje oddanie i przywiązanie? Czy ich miłość różni się od naszej?

Relacja psa z człowiekiem jest tak głęboka, że nie ma porównania, które mogłoby oddać jej moc. Co krok można się natknąć na wzruszające historie z udziałem psa, który czy to czeka na człowieka, broni go czy przemierza gigantyczne odległości, by się z nim spotkać. Relacja człowieka i psa tak jak relacja rodziców z dzieckiem opiera się na bazie wyrzutów oksytozyny, czyli hormonu przywiązania. Jak więc pies okazuje swoją miłość?

Zobacz wideo Pies na dachu budynku potrzebował pomocy. Ściągnęła go policja

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czy twój pupil Cię kocha? Wypatruj tych oznak

Jeśli chcesz poznać odpowiedź na to pytanie, wystarczy spojrzeć na mowę ciała psa. Merda ogonem witając cię, nawet jeśli wyszedłeś na chwilę? Biega wokół ciebie, podskakuje, cały się trzęsie ze szczęścia i ciągle próbuje dać psiego całusa? Gratulacje! Pies cię kocha. Jeśli jest kochany przez właściciela, pies będzie tylko szczęście pomnażał. Będzie się z nami cieszyć, smucić, dbać o nasze bezpieczeństwo i towarzyszyć, w każdej sytuacji, nawet jeśli wychodzi to poza jego lub naszą strefę komfortu. Mimo jego siły, ostrych pazurów i mocnej szczęki dla swojego ukochanego człowieka będzie przypominał małego baranka niż wilka.

Jak psy okazują przywiązanie? Fizyczna bliskość oznaką miłości

Ocieranie się o nogi, wciskanie się pod rękę, głowa na kolanach – mimo że te gesty czasem utrudniają nam przemieszczanie, się mają na celu jedną rzecz – pogłaskać psa. Dzięki temu dzielimy się zapachem, który jest bardzo ważny dla psiaków. To ich sposób kodowania, przekazywania i zbierania informacji. Ocierając się o człowieka czy liżąc go, pies pozostawia na nim swój zapach, jednocześnie nacierając się zapachem właściciela. Jeszcze inną oznaką, że pies mówi "kocham", jest patrzenie w oczy opiekuna. Zazwyczaj patrzenie prosto w oczy jest próbą okazania dominacji i zmuszenia innego zwierzaka do posłuszeństwa. Jednak w przypadku patrzenia w oczy właściciela, staje się spokojniejszy i bardziej uległy.

Więcej o: