Najmodniejsze rzęsy na sylwestra 2022/23? Ten trend z Japonii robi zamieszanie w sieci!

Gęsty wachlarz rzęs przechodzi w zapomnienie, teraz w modę wchodzić spojrzenie wyjęte prosto z kartek japońskich komiksów. Ten trend panujący na platformie TikTok, koncentruje się na tym byś wyglądała jak postać z mangi.

Platforma TikTok wiedzie prym w stanowieniu nowych trendów. Tym razem nie dotyczy on nakładania lubrykantu na twarz jako podkład czy używaniu całego opakowania korektora. Jak więc uzyskać efekt manga lash? Jakich produktów użyć i na czym się wzorować chcąc wyglądać jak postać z komiksów?

Zobacz wideo Problemy z maskarą? Mamy patenty na plamy z tuszu

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Spider lash czyli trend podbijający serca użytkowniczek TikToka

Dla tych z nas, którzy nie są obeznani w świecie mangi i anime, podpowiadamy, że włoski na rzęsach tych postaci mają tendencje do efektu spiczastych, nieregularnych kępek, które są rozmieszczone wzdłuż górnej i czasami na dolnej linii rzęs tworząc iluzję kolców. Także zamiast dodawania całego paska rzęs, trzeba ostrożnie rozłożyć kępki lub pojedyncze rzęsy. Włoski będą nieregularne, dłuższe będą wystawać z krótszych, tworząc efekt rozdzielonych rzęs. Sara Cheung z Toronto postanowiła przetestować ten azjatycki trend.

Rzęsy z samouczka na TikToku. Krok po kroku

Najpierw należy nałożyć tusz do rzęs, następnie pociąć na małe kawałki sztuczny pasek, będą ona i krótkie i długie. Przy użyciu specjalnego kleju do rzęs każdą sekcję kępek przykleić do linii naszych naturalnych rzęs, segregując dłuższe kawałki na górną linię oka, a krótsze na dolną. Dzięki temu uzyskamy wygląd rozdzielonych rzęs niczym postacie z mangi. Choć metoda wygląda łatwo, trzeba wprawy, żeby to zrobić. Nawet doświadczone osoby muszą próbować metodą prób i błędów by znaleźć najprostszy sposób na wypróbowanie go.

 
 
Więcej o: