Masz suche i szorstkie dłonie? Wystarczy stosować te domowe sposoby, a skóra będzie dogłębnie nawilżona

Dłonie są narażone szczególnie zimą na zimno, wiatr i mróz. Nawet jeśli nosimy rękawiczki, czasami po przyjściu do domu ze spaceru widać na kostkach palców zaczerwienienie i spierzchnięcie. Co jest tego przyczyną i jak to zniwelować?

Nie od dziś wiadomo, że dłonie to nasza wizytówka, której używamy bardzo często w ciągu dnia. Żyjąc w ciągłym biegu, zapominamy o zadbaniu o dłonie, a niestety samo umycie ich mydłem nie jest wystarczające. Sprawdź, jak zadbać o dłonie, aby znowu były gładkie i delikatne.

Zobacz wideo Jak pielęgnować dłonie i paznokcie zimą?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak zadbać o dłonie zimą? Zastosuj te domowe sposoby

Przesuszone dłonie sprawiają, że odczuwamy dyskomfort oraz nie wygląda to estetycznie. Właśnie dlatego, warto zadbać o swoje dłonie za pomocą domowych sposobów, które od razu zadziałają! Raz na jakiś czas zafunduj sobie czas dla siebie i zrób maseczkę z awokado na dłonie. Połącz miąższ z połowy awokado razem z łyżeczką płynnego miodu i wmasuj wszystko w dłonie, maskę należy trzymać tak przez około 30 minut. Druga maseczka na dłonie to połączenie oleju kokosowego z bawełnianymi rękawiczkami! Dłonie nasmaruj olejem i nałóż rękawiczki nawet na całą noc.

Peelingi na suche dłonie. Wykorzystaj ten produkt z kuchni

Peeling to sposób na niesamowitą regenerację naskórka, który został uszkodzony poprzez zimno i mróz. Na dłonie wystarczy nałożyć cukier połączony z ulubioną oliwką do ciała lub kremem. Jeśli nie masz tych składników, do peelingu możesz wykorzystać również fusy z kawy. Ten sposób usunie martwy naskórek z dłoni i sprawi, że będą one znowu delikatne w dotyku.

Jak zapobiegać wysuszeniu dłoni?

Oczywiście lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego warto wiedzieć czego unikać, a co należy robić, aby nie mieć wysuszonych dłoni. Pamiętaj, aby nosić rękawiczki, gdy wychodzisz na zewnątrz, a po przyjściu warto nałożyć na dłonie krem nawilżający. Gdy myjesz dłonie, unikaj gorącej wody, delikatnie ciepła temperatura wody również pozwoli domyć brud i usunąć zarazki. Gdy sprzątasz mieszkanie i używasz silnych detergentów, zakładaj rękawiczki ochronne, aby nie narażać skóry.

Więcej o: