Co mówi o tobie kolor ubrań? Zdziwisz się, jak dużo informacji można z niego wyczytać

Każdy kolor jest piękny, ale nie każdy posiada w swojej szafie ubrania we wszystkich kolorach tęczy. Zazwyczaj decydujemy się na kilka bądź jeden. Okazuje się, że barwa ubrań może dużo powiedzieć o osobie, która je nosi. Sprawdź, co na temat twoich ubrań twierdzi psychologia koloru.

Kolor ubrań jest pierwszą ich cechą, na którą zwracamy uwagę podczas zakupów. Dopiero później przystępujemy do analizy kroju i materiału, z którego jest zrobiona dana rzecz. Nic zatem dziwnego, że idąc ulicą, również nasze ubrania są oceniane przez swoją barwę. Tylko tym razem ocenie nie podlega tylko dany ciuch, a my sami. Okazuje się, że kolory, które wybieramy, dużo mówią o człowieku. Sprawdź, co mówi o tobie psychologia koloru. 

Zobacz wideo Remonty Doroty Szelągowskiej kosztują fortunę! Jakie kolory obniżają apetyt?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czym jest psychologia kolorów? Odpowiada stylistka

Stylista Ewa Wądołowska na swoim profilu na Instagramie dzieli się wiedzą dotyczącą ubrań. W jednym z ostatnich postów opowiada o psychologii kolorów. Jak można przeczytać w jednym z postów:

Psychologia kolorów to poparta badaniami naukowymi nasza zewnętrzna odpowiedź na nasze wewnętrzne stany. Każdy kolor coś wyraża, odzwierciedla nastrój, uczucia i emocje, a nawet stymuluje układ nerwowy czy pełni role społeczne

Okazuje się, że znaczenie kolorów jest uzależnione od pochodzenia kulturowego, lokalnych tradycji, czyli religii. 

Co można wyczytać z koloru ubrań? Informacji jest sporo

Wybór ubrania danego dnia może odzwierciedlać chwilowy nastój, który mamy. Jednak jeżeli w naszej szafie dominuje głównie jeden kolor, to jak twierdzi stylistka Ewa Wądołowska:

możemy mówić o pewnych stałych tendencjach uosobienia i charakteru

Z koloru można odczytać nasze samopoczucie, humor, stan ducha. Podświadomie każdy człowiek używa kolorów, aby wyrazić siebie.

Co mówi o tobie kolor ubrań? Znaczenia kolorów

Czerń, szarość, czerwień. Kolorów jest naprawdę sporo. Dlatego w tym artykule zaprezentujemy tylko kilka wybranych barw i ich znaczeń, o których napisała Ewa Wądołowska.

  • Czerń — poczucie wyższości, tendencja do izolacji,
  • Szary – niechęć do wyróżniania się, skrywanie emocji, zrównoważenie
  • Biel – otwartość, niezależność, wysoka energia życiowa,
  • Czerwień – chęć władzy, pragnienie adoracji,
  • Zieleń – pragnienie harmonii i równowagi,
  • Niebieski – wysoka komunikatywność, potrzeba dokonań,
  • Żółty – pogodne usposobienie, bystrość umysłu, zadowolenie z życia.
Więcej o: