Te psy wyglądają jak wilki. Sprawdź, które czworonogi są łudząco podobne do leśnych drapieżników

Nie jedna osoba, mijając je w lesie, mogłaby być przekonana, że właśnie stoi oko w oko z niebezpiecznym wilkiem. Są to jednak rasowe psy, które mają w sobie sporo z tych drapieżnych zwierząt, jednak ich charaktery znacznie się różnią. Poznaj kilka psich ras, które łatwo pomylić z wilkami.

Obecnie istnieje wiele ras psów. Części tych czworonogów jest bardzo niewielka, a swoimi rozmiarami przypomina kota lub królika, jednak niektóre psy to prawdziwe wilczury. Poznaj niektóre z nich.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak chronić psie łapki? Jak wyczyścić swoje buty? Myki dla fanów zimowego spacerowania

Alaskan malamut przyjacielski pies. Ciągnięcie zaprzęgów to dla niego pestka 

Alaskan malamut należy do ras pierwotnych. Psami pierwotnymi nazywamy te rasy, których materiał genetyczny tylko w małym stopniu różni się od genów wilka i wywodzą się bezpośrednio od pierwszych psów domowych. Alaskany malamuty były wykorzystywane do transportu towarów m.in. na Alasce podczas gorączki złota w XIX wieku. Psy tej rasy ważą najczęściej od 34 do 38 kilogramów i żyją do 12 lat. To bardzo czułe, oddane i spokojne, a zarazem silne zwierzęta, które lubią aktywnie spędzać czas

Szczeniak biegnący po trawie Jak pies pokazuje, że Cię kocha? Miłosne sekrety

Wilczak czechosłowacki - majestatyczny pies. Jest bardzo wierny

Ten pies wygląda niczym wilk, a pochodzi ze Słowacji. Te czworonogi ważą od 20 do 30 kilogramów i żyją do 15 lat. Choć na pierwszy rzut oka wyglądają na groźne, to są to bardzo wierne i przywiązują się do swojego właściciela. To także skore do zabawy, a także bardzo aktywne psy. Te duże psiaki mają również silny instynkt łowiecki. Wilczak czechosłowacki uznano za rasę dopiero w 1999 roku, choć pierwsze próby parowania wilka z owczarkiem niemieckim odbyły się w połowie lat 50. ubiegłego wieku.

Największe koty na świecie - zdjęcie ilustracyjne Największe koty na świecie. Tych pieszczochów ciężko nie zauważyć

Saarlooswolfhond może ważyć nawet 50 kg. Jaki jest jego charakter? 

Saarlooswolfhond to rasa stworzona w Holandii przez Leenderta Saarloos, który stwierdził, że współczesnym psom brak wytrzymałości oraz odporności fizycznej. Postanowił sprawować ze sobą wilczyce oraz owczarka niemieckiego. Za nową rasę Saarlooswolfhond został uznany na początku lat 80. XX wieku. To duże psy, które mogą ważyć nawet 50 kg, a w kłębie osiągają do 75 centymetrów. Zwierzęta te żyją do 14 lat. Psy tej rasy są bardzo energiczne, oddane swojemu właścicielowi, jednak są nieufne wobec obcych osób.  

Więcej o: