Genialny trik na kamień z kabiny prysznicowej. Użyj niezwykłej wody, którą masz w domu

Usuwanie kamienia z kabiny prysznicowej to niezbyt przyjemna praca. Zaschnięty i twardy brud nie jest łatwy do wyczyszczenia, dlatego warto poznać domowe sposoby, które ułatwią, sprzątnie kabiny w łazience. Z pomocą przychodzi... niezwykła woda.

Jeśli masz uciążliwy problem z zalegającym kamieniem na kabinie prysznicowej, warto poznać domowe sposoby, które zdziałają cuda. Czyszczenie kamienia kojarzy się uporczywym szorowaniem oraz stosowaniem silnych detergentów. Sprawdź, co możesz wykorzystać w domu do wyczyszczenia kamienia z kabiny prysznicowej.

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyczyścić kabinę prysznicową z kamienia? Dodaj tylko odrobinę

Ocet, który używasz w kuchni do różnych dań, znajdzie również świetnie zastosowanie w sprzątaniu łazienki, a dokładnie kabiny prysznicowej. Wlej do spryskiwacza ocet i wodę w proporcjach 1:1, spryskaj zabrudzone miejsca, odczekaj około 10 minut, a następnie spłucz obficie wodą i wytrzyj suchą szmatką. Ten domowy sposób nie wymaga szorowania i wysiłku, a działa cuda! Jeśli nie lubisz zapachu octu, zamiast niego możesz użyć kwasku cytrynowego.

Jak usunąć kamień i pleśń z kabiny prysznicowej? Użyj tej "niezwykłej wody"

Kabina prysznicowa jest niestety idealnym miejscem na rozwój pleśni i różnego rodzaju zabrudzeń. Na mocne zabrudzenia i pleśń w kabinie prysznicowej świetnie nada się soda oczyszczona i woda utleniona. Na zabrudzone miejsca wysyp sodę oczyszczoną i pozostaw na 15 minut, a następnie wyszoruj wszystko szmatką. Ubrudzone miejsca przetrzyj dodatkowo wodą utlenioną 3% i pozostaw do samoistnego wyschnięcia. Ten sposób wyczyści brud i pozostawi powłokę chroniącą przed pleśnią i grzybami.

Tego płynu używasz w kuchni, teraz umyj nim kabinę

Płyn nabłyszczający do zmywarki jest bardziej ekologiczny niż inne detergenty skierowane do czyszczenia kamienia w łazience, więc warto z niego skorzystać. Uszykuj butelkę ze spryskiwaczem i wlej tam płyn nabłyszczający, którym spryskaj całą kabinę. Odczekaj 10 minut, przetrzyj całość ściereczką i voilà, czysta kabina prysznicowa w mig!

Więcej o: