Najlepsze trasy saneczkowe. Gdzie się wybrać? Idealne miejsca na szalone zjazdy w miastach i w górach

Ekscytujące zjazdy na sankach do doskonała zabawa dla całej rodziny. Gdzie się udać, aby cieszyć się wspaniałymi trasami? Specjalnie dla was przygotowaliśmy kilka lokalizacji zarówno w górach, jak i w miastach, w których możesz zjechać na sankach czy pontonie.

Zostało jeszcze kilka dni przerwy świątecznej, a już niebawem rozpoczną się ferie. Nie od dziś wiadomo, że jedną z najpopularniejszych aktywności zimowych są zjazdy na sankach. Gdzie najlepiej się na nie wybrać? Podpowiadamy. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak chronić psie łapki? Jak wyczyścić swoje buty? Myki dla fanów zimowego spacerowania

Tory saneczkowe w górach. Gdzie możemy przejechać się na sankach? 

Jednym z miejsc, w którym możemy skorzystać z toru saneczkowego jest SankoLANDIA, która znajduje się w na zboczach Kotylniczego Wierchu w miejscowości Muszyna Złockie w województwie małopolskim, w powiecie nowosądeckim. Dostępne są tam dwie trasy saneczkowe. Czerwona - trudniejsza ma długość dwóch kilometrów, natomiast łatwiejsza - niebieska ma trzy kilometry. W TRIKKE SKKI ARENA położonym się w Krynica- Zdrój Słotwiny znajduje się trasy, na których można zjechać na sankach, pontonach oraz  trikke-skki. Mieszkańcy oraz turyści odwiedzający Zakopane mogą się udać do Snowlandi i zjechać z górki saneczkowej, która jest położona w pobliżu Wielkiej Krokwi. 

Sanki w mieście? Te lokalizacje będą idealne 

Mieszkańcy stolicy także mogą liczyć na udane zjazdy na sankach. Gdzie się udać, aby zabawa była udana?

  • Górka Szczęśliwicka ( Ochota)
  • Kopa Cwila (Ursynów)
  • Górka w Parku Sowińskiego (Wola)
  • Górki w Królikarni (Mokotów)

Z kolei w Krakowie na sankach zjedziemy, udając się na Kopiec Krakusa, do Parku Tysiąclecia lub na górki koło Nowohuckiego Centrum Kultury. Natomiast we Wrocławiu zimowe szaleństwo czeka nas na górce w Parku Tołpy lub na górkach na Popowicach. W Katowicach na sankach i jabłuszkach poszalejemy m.in. w Parku Kościuszki. Gdzie na sanki mogą udać się mieszkańcy Trójmiasta i okolic? Doskonałym miejscem będą wzgórza Lagry, górki przy ulicy Powstania Listopadowego na Morenie czy była skoczna narciarska tzw. Tomac

Więcej o: