Kosztuje 5 zł, a działa lepiej niż drogi płyn do czyszczenia zmywarki. Efekt? Będzie jak nowa!

Jeśli naczynia są brudne po wyjęciu ze zmywarki, a z jej wnętrza wydobywa się nieprzyjemny zapach, to znak, że czas ją odświeżyć. Jak wyczyścić zmywarkę? Nie musisz w tym celu kupować specjalnych środków. Wykorzystaj produkty, które znajdziesz w domu, a zadziałają równie skutecznie.

W domu można znaleźć kilka produktów, które pomogą w czyszczeniu zmywarki. Nie trzeba od razu sięgać po specjalistyczne detergenty. Wypróbuj kilka trików, by pozbyć się brzydkiego zapachu ze sprzętu. Pamiętaj, że jeśli zmywarka nie domywa naczyń przez długi czas, to warto skorzystać z pomocy fachowca.

Zobacz wideo Jak skutecznie wyczyścić zmywarkę?

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyczyścić zmywarkę? Wykorzystaj produkt za 5 złotych

By uniknąć problemu niedomytych naczyń w zmywarce, nie można zapominać o jej odświeżeniu. Filtry i plastikowe elementy wymagają regularnego oczyszczenia. Najlepiej robić to raz w tygodniu. Środki do czyszczenia zmywarki znajdziemy w sklepie, ale możemy też wykorzystać produkty, które mamy w domu. Świetnie sprawdzi się ocet. Rozcieńcz 100 ml octu w 500 ml wody. Zamocz w roztworze ścierkę i wymyj ręcznie ścianki zmywarki. Możesz też włożyć kubek z mieszanką do maszyny i puścić standardowy program z temperaturą około 70 stopni.

Skuteczne czyszczenie zmywarki. Użyj popularnego proszku

Kolejnym sposobem na czyszczenie zmywarki jest wykorzystanie sody oczyszczonej. Tak jak w przypadku octu, możesz to zrobić na dwa sposoby. Jednym z nich jest mycie ręczne — rozsyp sodę na drzwiczkach i ściankach zmywarki, a następnie porządnie wyszoruj je zwilżoną gąbką. Drugim sposobem jest mycie automatyczne. Wsyp proszek do miejsca przeznaczonego na tabletkę do zmywarki i nastaw program. W ten sposób dokładnie wyczyścić zakamarki, do których ciężko sięgnąć.

Jak usunąć brzydki zapach ze zmywarki? Pomogą ci w tym owoce

Zmywarka wyczyszczona, a co z zapachem? Często zdarza się, że z wnętrza maszyny wydobywa się nieprzyjemny smród mokrych resztek jedzenia. Zapach octu po czyszczeniu też nie jest znakomity. Problem załatwią cytrusy. Włóż pomarańcze i cytryny do zmywarki i ustaw program z wysoką temperaturą. Po skończonym myciu nie tylko poczujesz świeży zapach, ale też wyjmiesz błyszczące sztućce i kieliszki.

Więcej o: