Mogą pełzać po twojej łazience lub kuchni. Jak się ich pozbyć domowymi sposobami? Żyją nawet 8 lat

Rybiki cukrowe za dnia kryją się w ciemnych zakamarkach łazienki lub kuchni. Najczęściej możemy dostrzec je nocą, kiedy szukają pożywienia. Jak pozbyć się ich z mieszkania? Dzięki temu trikowi wypędzisz nieproszonych gości w mgnieniu oka. Wystarczy, że sięgniesz do kuchennej szafki.

Rybiki cukrowe to owady, które rosną do 10 milimetrów, a ich ciało ma srebrny odcień. Pojawiają się w domach oraz innych wilgotnych i ciepłych przestrzeniach, gdzie mają dostęp do pożywiania. Jedzą między innymi martwe owady, resztki ze stołu oraz cukry. Rybiki prowadzą nocny tryb życia i nie lubią światła. Żyją nawet osiem lat

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Mrówki? Rybiki? Karaluchy? Jeśli masz je w domu - pozbądź się jak najszybciej. Doradzimy jak

Jak pozbyć się rybików z łazienki? Dlaczego się pojawiły? 

Rybiki najczęściej możemy spotkać w kuchni lub w łazience, jednak zdarza się, że pojawiają się także w innych pomieszczeniach. Jak je znaleźć? Najczęściej chowają się w ciemnych miejscach np. za pralka lub szafkami. Aby pozbyć się tych owadów, należy zmniejszyć wilgotność powietrza w pomieszczeniu, w którym się pojawiły. Nie lubią także chłodu, przeciągów oraz suchych miejsc. Choć rybiki mogą powodować szkody np. zjadać książki, to nie przenoszą chorób. Jak się ich pozbyć domowym sposobem? 

Domowe sposoby na rybiki. Sięgnij po ten produkt a znikną w mgnieniu oka

Co zrobić, jeśli zauważymy w naszej łazience rybiki? Na szczęście istnieje domowy sposób, który rozprawi się z nimi w kilka chwil. Rybiki będą uciekać, gdzie pieprz rośnie, jeśli użyjesz octu. Wystarczy, że przelejesz do butelki z atomizerem ocet spirytusowy i wymieszasz go z kilkoma kroplami olejku lawendowego lub z drzewa herbacianego. Całość dokładnie wymieszaj, a następnie spryskaj miejsca, w których pojawiły się rybiki. Jeśli nie masz olejku eterycznego, możesz dodać do octu gałązkę tymianku, jego intensywny zapach skutecznie je odstraszy. Pryskanie najlepiej powtarzać, co kilka dni. 

Więcej o: