Trutka na szczury nie będzie potrzebna. Ten lubiany przez wszystkich owoc, to pogromca gryzoni!

Jak pozbyć się szczurów? Dzikie szczury wyrządzają szkody w domu i mogą być nawet niebezpieczne dla człowieka. Na szczęście trutka na szczury nie jest potrzebna, żeby rozwiązać ten problem. Gryzonie można bowiem dość prosto wypłoszyć w humanitarny sposób.

Szczury w domu to poważny problem. Gryzonie mogą łatwo uszkodzić meble czy kable, co z kolei może prowadzić do spięć elektrycznych i niebezpiecznych sytuacji. Co więcej, szczury przenoszą choroby szkodliwe dla ludzi. Dlatego też trzeba tu działać szybko, gdy tylko zauważysz pierwsze oznaki szkodnika w domu. Poza charakterystycznymi śladami nadgryzień niepokojące powinny być resztki jedzenia rozniesione po domu oraz odchody, a także zapach moczu, którym szczury oznaczają swoje terytorium.

Zobacz wideo Jak pozbyć się brzydkich zapachów? Oto nasze sposoby

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Skuteczny sposób na szczury. Wykorzystaj ten popularny owoc

Bardzo skutecznym sposobem walki ze szczurami, który zarazem nie wyrządzi im krzywdy, jest cytryna. Okazuje się, że gryzonie nie znoszą jej zapachu. Wystarczy zatem, że rozłożysz przekrojoną cytrynę w miejscach, gdzie podejrzewasz obecność szczurów. Będą to przede wszystkim kąty i zakamarki kuchni czy spiżarni. Cytrynę możesz też włożyć do szafek. Jeśli posiadasz piwnicę lub strych, tam również warto rozłożyć kawałki owocu, gdyż szkodniki lubią się tam gnieździć.

Czego nie lubią szczury? Humanitarne sposoby lepsze niż trutka na szczury

Poza cytryną, szczury nie tolerują również zapachu niektórych ziół, więc warto wykorzystać to przeciwko nim. Na uwagę zasługują tu przede wszystkim dzika mięta, rumianek, oleander, dziewanna, wilczomlecz czy korona cesarska. Zioła rozkładasz po domu podobnie jak cytrynę. Jeśli natomiast chcesz odstraszyć szczury z ogrodu, dobrym pomysłem będzie posadzenie tych roślin.

Inne sposoby walki z gryzoniami. Zabezpiecz się przed szkodnikami

Najlepszym sposobem walki ze szczurami jest niewątpliwie zapobieganie ich pojawieniu się. Szczury to zwierzęta wszystkożerne, dlatego przyciągnie je obecność jakiejkolwiek żywności. Pilnuj tego, aby twoje zapasy były dobrze zabezpieczone, a wszelkie resztki wyrzucane do zamkniętych pojemników na śmieci.

Więcej o: